Kontserdid

ROOSTEVABA MAAILM. Ruja tuntuimad laulud

20. august 2020 kell 20 — Tallinna lauluväljak

Selle suve kõige suurejoonelisem kontsert on pühendatud Eesti taasiseseisvumise aastapäevale. Eesti Ekspress kutsub kõiki kuulama Ruja tuntuimaid laule. Seekord aga kõlavad need tavapärasest täiesti erinevalt – lauljateta. Esitajateks on Eesti esindusorkester ERSO, rokkbänd ja klaveril loomulikult Rein Rannap, kelle tehtud on ka kõik laulude uued ja põnevad seaded.

Viimati kõlas Ruja erinevate perioodide muusika Tallinna lauluväljakul 2017. aasta 20. augustil, mil 14 000 inimest elasid kaasa kontserdile “Eesti muld ja Eesti Ruja”. See oli Eesti muusikaloo kauaoodatud hetk, mil üle pika aja musitseerisid koos Rein Rannap ja Jaanus Nõgisto.

Orkestriseaded lsavad neile tuntud ja armastatud meloodiatele kindlasti palju uusi nüansse ja värve. Eeskätt pidulikkust, suursugusust ja võimsust. Samuti õrnust ja intiimsust – saate kogeda, kui vaikselt võib tegelikult mängida üks hiigelsuur orkester!

Rokkbändi on Rannap kutsunud mängima parimad pillimehed, kellega tal on varemgi olnud hea koostöö. Need on Peter Põder ja Jörgen Pakkas kitarridel, Kaarel Liiv bassil, Ramuel Tafenau trummidel ning Kaspar Tambur süntesaatoritel. Kogu kooslust dirigeerib Kaspar Mänd – andekas noor dirigent, kes on juhatanud paljusid orkestreid ning on praegu Pärnu Linnaorkestri peadirigent.

Kavas on Rannapi armastatuimad meloodiad, mida mida publik teab tõenäoliselt peast: “Eesti muld ja Eesti süda”, “Rahu”, “Nii vaikseks kõik on jäänud”, “Ilus maa”, “Suudlus läbi jäätund klaasi”, “Need ei vaata tagasi”, “Sa oled mul teine”, “Õunalaul”, “Eile nägin ma Eestimaad”, “Must lind”, “Must ronk”, “Kel on laulud laulda” ja paljud teised.

See kontsert ei kordu! Ainult ühel korral on teil võimalus elada kaasa Ruja muusika muteerumisele sümfooniaks! Tulemus pole siiski päris sümfoonia, pigem – Rujafoonia!

Kontserdi korraldaja Ekspress Meedia AS
Väravad avatakse kell 18.30.