Kontserdid

SAATUSLIK

19. detsember 2012 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja PARIISI SÜMFOONIAD II kontsert
Sarja FESTIVO III kontsert

Franz Joseph Haydn. Sümfoonia nr 83 g-moll “Kana”
Wolfgang Amadeus Mozart. Metsasarvekontserdid nr 3 Es-duur, K 447, ja nr 4 Es-duur, K 495
Ludwig van Beethoven. Sümfoonia nr 5 c-moll, op 67 

STEFAN DOHR (metsasarv)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NEEME JÄRVI
 


Stefan Dohr. Foto Monika Rittershaus

Stefan Dohr. Foto Monika Rittershaus

Metsasarvemängija Stefan Dohri veatu tehnika ja puhas intonatsioon on tähelepanu pälvinud kõikjal üle maailma. Essenis ja Kölnis õppinud Dohr alustas oma karjääri 19-aastasena Frankfurti Ooperi orkestri metsasarverühma kontsertmeistrina. Järgnesid samad ametikohad Bayreuthi Festivali orkestris, Nice’i filharmooniaorkestris ja Berliini Deutsches Symphonie-Orchesteris. Aastal 2013 täitub tal 20. aasta Berliini Filharmoonikute esimetsasarvena. 

Solistina on Stefan Dohr teinud koostööd paljude nimekate dirigentidega, nende seas Daniel Barenboimi, Bernard Haitinki, Christian Thielemanni ja Claudio Abbadoga. Dohri mahukas repertuaar sisaldab nii klassikute kui kaasaegsete heliloojate loomingut. Talle on teose pühendanud näiteks Austria helilooja Herbert Willi, Saksa helilooja Johannes Wallmann, 2011. aastal kõlas tema soleerimisel esmaettekandes Jaapani helilooja Toshio Hosokawa metsasarvekontsert, Berliini Filharmoonikuid juhatas orkestri peadirigent Sir Simon Rattle. 

Lisaks Mozarti kahele metsasarvekontserdile Stefan Dohri soleerimisel tulevad ettekandele Haydni teine “Pariisi sümfoonia” alapealkirjaga “Kana” ning Beethoveni kuulus Viies ehk nn “Saatusesümfoonia”. 

Piletid: 20 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 15 €.
Kontsertide korraldaja ERSO. 


ERSO toob hooajal 2012/2013 kuulajateni kuus atraktiivset kontserdisarja: PARIISI SÜMFOONIAD, FESTIVO, KLASSIKUD, MEISTRIKLASS, 1001 ÖÖD ja MAESTRO. 

Antud kontsert kuulub kahte kontserdisarja:
PARIISI SÜMFOONIAD, milles on kokku 6 kontsert: 

ja FESTIVO, milles on kokku 5 kontsert:    

Sarjade PARIISI SÜMFOONIAD ja FESTIVO sarjapiletid on välja müüdud. Kontsertidele on võimalik osta üksikpilet.