Kontserdid

SÄRAV FLÖÖT. Samuel Saulus 85

4. mai 2018 kell 18 — Estonia kontserdisaal (eelkontsert ja vestlusring*)
4. mai 2018 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja HARMOONIA II kontsert

Richard Strauss
Serenaad puhkpillidele Es-duur, op. 7

Wolfgang Amadeus  Mozart
Flöödikontsert G-duur, KV 313/285c

Claude Debussy
Prelüüd Mallarmé poeemile “Fauni pärastlõuna” (Prélude à L’après-midi d’un faune)

Maurice Ravel
II süit koreograafilisest sümfooniast “Daphnis ja Chloe” (Daphnis et Chloé)

CLARA ANDRADA DE LA CALLE flööt
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NEEME JÄRVI


Samuel Saulus.

Samuel Saulus (1933–1990) oli üks kõigi aegade väljapaistvamaid ja mõjukamaid Eesti puhkpillimängijaid, kes muutis täielikult seni siin valitsenud arusaamu flöödimängust. Terve oma professionaalse muusiku tee ehk 38 hooaega oli ta seotud ERSOga, alates 1963. aastast kuni surmani flöödirühma kontsertmeistrina.

Samuel Saulus mängis legendaarses Jaan Tamme nimelises puhkpillikvintetis, Emil Laansoo ansamblis ja ansamblis Metronoom. Tema ja Neeme Järvi initsiatiivil asutati 1960. aastal omaaegne Tallinna Kammerorkester ning 1980. aastal pani ta aluse ansamblile Barocco Revaliensis. Saulus esines regulaarselt ERSO ja Tallinna Kammerorkestri solistina ning temale kirjutasid teoseid paljud Eesti heliloojad.

Alates 1976. aastast töötas ta ka õppejõuna Tallinna konservatooriumis, olles eeskujuks ja õpetajaks paljudele Eesti tuntud flöödimängijatele.

Solistina astub kontserdil üles Euroopa Kammerorkestri ja Frankfurdi hr-Sinfonieorchesteri sooloflötist Clara Andrada de la Calle, kes lisaks orkestritööle esineb aktiivselt soolo- ja kammerkontsertidega.

Juhatab ERSO peadirigent ja kunstiline juht Neeme Järvi.


* Eelkontsert ja vestlusring kell 18
Arvo Pärt. Kvintetiino
Esitab ERSO puhkpillikvintett koosseisus Mihkel Peäske (flööt), Guido Gualandi (oboe), Signe Sõmer (klarnet), Peeter Sarapuu (fagott) ja Mattias Vihmann (metsasarv)

Legendaarset flöödisolisti ja ERSO flöödirühma kontsertmeistrit Samuel Saulust meenutavad kauaaegne ERSO fagotirühma kontsertmeister Andres Lepnurm, fagoti- ja kontrafagotisolist Tõnu Sal-Saller, ERSO flöödirühma kontsertmeister Mihkel Peäske ja muusikateadlane Maia Lilje.

Piletid: 22 € / 16 €
OSTA PILET: PILETILEVI, PILETIMAAILM

Kontserdi korraldaja ERSO


EuroparkKOLM TUNDI TASUTA PARKIMIST ERSO kontserdi ajal Rävala Parkimismajas
1.
Sõida parklasse ja võta parkimispilet
2. 
Valideeri parkimispilet Estonia kontserdisaali piletikontrollis
3. Parklast väljudes sisesta Estonia kontserdisaalis valideeritud parkimispilet

Rävala Parkimismaja -> Estonia

Kui otsustad linna jääda kauemaks kui 3 tundi, siis õhtune ja öine (21.00–09.00) soodushind on 0.3 €/h.
Täpsem parkimisinfo: 614 7788


Kontserdisarja HARMOONIA esitleb E-piim

Kontserdisarja “Harmoonia” kontserte juhatavad ERSO peadirigent ja kunstiline juht Neeme Järvi ning tema noorem poeg, lennukate ja innovaatiliste ideedega Kristjan Järvi, kes on Leipzigi MDR-i sümfooniaorkestri ja Gstaadi festivali orkestri peadirigent ning Absolute Ensemble’i ja Läänemeremaade Filharmoonikute asutajaliige ja dirigent.Brahmsi topeltkontserdis soleerivad nimekaim Eesti viiulisolist Anna-Liisa Bezrodny ja Soome praeguse aja üks väljapaistvaim tšellosolist Jan-Erik Gustafsson, keda võib maailma kontserdilavadel sageli koos musitseerimas kuulda. Kontsert “Särav flööt“ on pühendatud läbi aegade kõige väljapaistvama ja mõjukama Eesti puhkpillimängija flötist Samuel Sauluse 85. sünniaastapäevale. Mozarti flöödikontserdi ning topeltkontserdi flöödile ja harfile solistideks on Euroopa Kammerorkestri ja Frankfurdi hr-sümfooniaorkestri sooloflötist Clara Andrada de la Calle ja ERSO sooloharfimängija Assia Cunego. ERSO hooajalõpufestivali “Practical Spirituality” kavasse kuuluv “Ring” ühendab kahe Saksa helilooja, Richard Wagneri ning Sven Helbigi suurejoonelist sünteeskunstiteose ideest kantud loomingut.

R, 3.11.2017 – TOPELTKONTSERT, dirigent NEEME JÄRVI
R, 4.05.2018 – SÄRAV FLÖÖT. Samuel Saulus 85, dirigent NEEME JÄRVI
N, 24.05.2018 – RING. Festival Practical Spirituality, dirigent KRISTJAN JÄRVI 

“Harmoonia” sarjapiletid: 42.- / 30.- (müügil kuni 1.11.2017)