Kontserdid

SINAISKI JA RAHMANINOV

26. märts 2020 kell 18 — Estonia kontserdisaal (eelkontsert ja vestlusring)
26. märts 2020 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja “Romantika” IV kontsert

Dmitri Šostakovitš
Tšellokontsert nr 1   28′

Sergei Rahmaninov
Sümfoonia nr 2   56′

MARCEL JOHANNES KITS tšello
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent VASSILI SINAISKI


Tervikuna vene muusikale pühandatud õhtul tuleb ettekandele üks tšellorepertuaari meistriteoseid, Mstislav Rostropovitši erakordseid võimeid arvestades kirjutatud Šostakovitši esimene tšellokontsert ning Rahmaninovi teine sümfoonia, milles helilooja on muusikasse valanud Tolstoi ja Dostojevski romaanidest nii tuttava “vene hinge”.

Marcel Johannes Kits.

Šostakovitši esimene tšellokontsert on teos, millega Marcel Johannes Kits võitis möödunud hooajal Bukarestis rahvusvahelisel George Enescu nimelisel konkursil 53 tšellisti seas esikoha. Meisterlikku pillivaldamist nõudvas kontserdis vastanduvad solisti sõnul militaarsus ja grotesksus ahastusele ja üksildusele. “Helilooja on oskuslikult kasutanud ära tšello parimad võimalused, kusjuures eriti meeldib heliloojale tšelliste proovile panna topeltnootidega.” Laiemalt “Klassikatähtede” telekonkursi võitjana tuntuks saanud Marcel Johannes Kitse olulisimate saavutuste hulgas on veel esikoht Eesti keelpillimängijate konkursil (2015) ja kaks eripreemiat Brahmsi nimelisel konkursil Austrias (2016). Pärast õppimist Trossingeni muusikaülikoolis jätkab ta praegu haridusteed Berliini kunstide ülikoolis professor Jens Peter Maintzi tšelloklassis.

Pärast aastakümnete pikkust vahet tuleb ERSO ette üks nimekaimaid Vene dirigente, Ilja Mussini ja Kirill Kondrašini traditsioonide jätkaja Vassili Sinaiski, kes on eriti hinnatud just vene, saksa ja inglise muusika interpreteerijana. 1973. aastal võitis ta Berliinis Karajani konkursi ning seejärel on tegutsenud Läti Rahvusliku Sümfooniaorkestri, Moskva ja Hollandi filharmoonikute, Venemaa Riikliku Sümfooniaorkestri ja Malmö Sümfooniaorkestri peadirigendi ning BBC Filharmoonikute kauaaegne peakülalisdirigendina. Oluline on olnud ka tema panus ooperidirigendina, sh koostöö Moskva Suure Teatriga, kus ta oli ka kunstiline juht ja peadirigent.

Piletid: 25 € / 18 €*     PILETILEVI     PILETIMAAILM


Kontserdisari “Romantika”

I: JÄRVI JA HEMSING, 11.10.2019
Ragnhild Hemsing viiul, ERSO, dirigent NEEME JÄRVI

II: DVOŘÁK JA RAHMANINOV, 24.01.2020
2019. aasta Tšaikovski konkursi võitja (tšello), ERSO, dirigent NIKOLAI ALEKSEJEV

III: BRUCKNERI KAHEKSAS, 28.02.2020
MIHKEL POLL klaver, ERSO, dirigent MIHHAIL GERTS

IV: SINAISKI JA RAHMANINOV, 26.03.2020
MARCEL JOHANNES KITS tšello, ERSO, dirigent VASSILI SINAISKI


Sarjapilet (neli kontserti): 74 € / 59 €* (üksikpiletitena ostes 100 € / 72 €)
OSTA SARJAPILET

* Soodushinnaga pilet kehtib õpilastele, tudengitele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi esitamisel.