Kontserdid

GILBERT VARGA JA “PILDID NÄITUSELT”

Gilbert Varga (© Felix Broede).

18. veebruar 2022 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Kontserdisarja “Klaverikontsert” esitleb Liviko

Camille Saint-Saëns
Klaverikontsert nr 2 g-moll, op. 22     ~25’

Modest Mussorgski 
“Pildid näituselt” (Tableaux d’une exposition, orkestreerinud Maurice Ravel)     ~40’

DMITRI ŠIŠKIN klaver
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent GILBERT VARGA


Piletid 26 € / 19 €:  PILETILEVI     PILETIMAAILM
OSTA SARJAPILET
Juhised ohutuks kontserdikülastuseks


Dmitri Šiškin.

Camille Saint-Saënsi 2. klaverikontserdi toob kuulajate ette Genfi 73. rahvusvahelise klaverikonkursi võitja ja viimase Tšaikovski konkursi hõbemedalist Dmitri Šiškin. Tšeljabinskis sündinud ning Šveitsis elav pianist esineb koos Venemaa ja Euroopa tipporkestritega ning annab kontserte üle maailma.

Vabandame, kuna ERSOst mitteolenevatel põhjustel on muutunud kontserdi dirigent, Vassili Sinaiskit ootame ERSO ette juba lähitulevikus. Ent suurima rõõmuga tutvustame Eesti publikule tuntud ungari viiuldaja Tibor Varga poega, mainekat maailmalavade dirigenti Gilbert Vargat. Tema dirigeerimisstiili iseloomustavad erakordne kohalolu ning loomupärane andekus, tema esituste puhul on korduvalt välja toodud suurepärast faktuuritunnetust, avarat värvigammat ja peent dünaamikataju, dirigendipoodiumil on ta domineeriv ja usaldusväärne, elegantse ja erakordselt selge dirigeerimistehnikaga.

Gilbert Varga on töötanud paljude suurte orkestrite juures ja külalisdirigendina juhatanud mainekaid orkestreid üle maailma. 1997. aastal sai Gilbert Vargast kümneks hooajaks Baski rahvusorkestri muusikajuht, ühiselt käidi ka arvukatel turneedel, 2013–2018 tegutses ta Taiwanil Taipei sümfooniaorkestri peadirigendina, juhatades neid ka turneedel Euroopas, Ameerika Ühendriikides ja Jaapanis. Külalisdirigendina on Gilbert Varga juhatanud paljusid maailma tipporkestreid nagu Philadelphia Orchestra, Berliini Raadio sümfooniaorkester, Orchestre de Paris, Oslo filharmoonikud, Sydney sümfooniaorkester jt. Aastail 2019–2021 oli ta Ungaris Pécsi linnas Kodály keskuses resideeriva Pannoonia Filharmooniaorkestri peadirigent.

Kontserdi korraldaja ERSO.