Kontserdid

FINLANDIA: solist ja dirigent Olli Mustonen

11. märts 2011 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sibelius – sümfooniline poeem “Bard”, op. 64
Beethoven – Klaverikontsert D-duur, op. 61a (seade Viiulikontserdist, op. 61) 
Mustonen – “Jehkin Iivana” (Eesti esiettekanne)
Sibelius – sümfoonilised poeemid “Tapiola”, op. 112 ja “Finlandia”, op. 26

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent ja solist Olli Mustonen

“Ta annab igal ettekandel kogu oma ihu ja kogu oma hinge. Ta on unelmate pianist, kes on suutnud ületada selle tunnetusliku barjääri, mille olemasolust teised mängijad teadlikudki pole.” (The Sunday Times).

Soome pianistil, dirigendil ja heliloojal Olli Mustonenil on tänapäeva muusikamaailmas ainulaadne koht. Pianistina on ta oma originaalsuse ja briljantse tehnikaga lummanud publikut kõikjal Euroopas ja Ameerikas ning dirigendina asutanud Helsingi Festivali Orkestri ja juhatanud mitmeid orkestreid üle maailma. Nii Olli Mustoneni klaverimängu kui ka dirigeerimise lähtepunktiks on tema kui helilooja. Mustonen on veendunud, et igas esituses peab kõlama esiettekande värskus, et nii publik kui esitajad tunnetaksid heliloojat oma kaasaegsena.

“Interpreedina sarnaneb dirigent Olli Mustonen väga pianist Olli Mustonenile. Kõik detailid on peensusteni artikuleeritud, justkui nõelaotsaga söövitatud…“ (BBC Music Magazine).

Ettekandele tulevad Sibeliuse kaunid sümfoonilised poeemid, Mustoneni teos “Jehkin Iivana”, mis on inspireeritud tuntuima Karjala rahvalauliku Iivana Shemeikka elust ning Beethoveni viiulikontserdi klaveriversioon.

Kontserdi korraldaja ERSO.

Piletid: 11.50 € (180 EEK), 7.67 € (120 EEK) / 4.47 € (70 EEK)