Kontserdid

ŠOSTAKOVITŠ JA PROKOFJEV

20. oktoober 2017 kell 13 — Estonia kontserdisaal (lõunakontsert*)
20. oktoober 2017 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja KLAVERIKONTSERT I kontsert

Sergei Prokofjev
Süit ooperist “Armastus kolme apelsini vastu” (L’amour des trois oranges), op. 33a
Klaverikontsert nr 3 C-duur, op. 26

Dmitri Šostakovitš
Sümfoonia nr 8 c-moll, op. 65

DENISS KOŽUHHIN klaver
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NIKOLAI ALEKSEJEV


Esmakordselt Eestis – kuninganna Elisabethi konkursi võitja, pianist Deniss Kožuhhin!

Deniss Kožuhhini puhul tõstetakse esile tema veenvat emotsionaalset sidet publikuga, meisterlikult vormitud interpretatsioone, mis on väljendusrikkad, inspireerivad, täiusliku fraseeringu ja dünaamikaga. “Nii tasakaalus: tema rütmitaju, nootide vahele jääva ruumi taju, tema huumorimeel /…/ terve plaat /…/ on puhas rõõm.” (BBC Radio 3).

Nižni Novgorodist end maailma mainekaimatele kontserdilavadele mänginud Deniss Kožuhhin on pälvinud III preemia Leedsi rahvusvahelisel klaverikonkursil (2006), I preemia konkursil Vendome Prize Lissabonis (2009) ning erilise hoo sai tema karjäär sisse pärast I preemia võitmist mainekal kuninganna Elisabethi konkursil Brüsselis (2010). Järgnesid esinemised mainekatel festivalidel, sh Verbier’s, kus ta oli tähelepanu pälvinud juba 2003. aastal, Ruhris ja Rheingaus, ning prestiižikates kontserdisaalides üle maailma, näiteks New Yorgi Carnegie Hallis, Berliini Filharmoonias, Kölni Filharmoonias, Leipzigi Gewandhausis, Müncheni Herkulessaalis ja Amsterdami Concertgebouw’s. Tema lavapartneriteks on maailma parimad orkestrid ja dirigendid, hooajal 2016/17 esines ta näiteks koos Amsterdami Kuningliku Concertgebouw-orkestri ja dirigent Jaap van Zwedeni, Chicago Sümfooniaorkestri ja Emmanuel Krivine’i, Londoni orkestri Philharmonia ja Juri Temirkanovi, Berliini Deutsches Symphonie-Orchester’i ja Andris Poga, Philadelphia Orkestri, Mahleri Kammerorkestri, San Francisco Sümfooniaorkestri, samuti Toronto Sümfooniaorkestri ja Kristjan Järviga. Lisaks kutsus Daniel Barenboim ta soleerima Berliini Staatskapelle ette asendama maailma kuulsaimat pianisti Lang Langi.

Juhatab ERSO endine peadirigent, kauaaegne Peterburi Filharmoonia sümfooniaorkestri dirigent Nikolai Aleksejev, kes on kõigi Moskva ja Peterburi tähtsaimate sümfooniaorkestrite kõrval juhatanud ka paljusid välisorkestreid ning andnud kontserte Euroopas, Jaapanis ja Ameerika Ühendriikides.

Piletid: 22 € / 16 €
OSTA PILET: PILETILEVI, PILETIMAAILM


* Kell 13 – lõunakontsert (kestvus 1 tund)

Sergei Prokofjev. Katkend kolmandast klaverikontserdist
Dmitri Šostakovitš.
 Katkend kaheksandast sümfooniast

DENISS KOŽUHHIN klaver, ERSO, dirgent NIKOLAI ALEKSEJEV

Lõunakontserdi piletid: 3 €
OSTA LÕUNAKONTSERDI PILET: PILETILEVI, PILETIMAAILM

Kontsertide korraldaja ERSO


Kontserdisarja KLAVERIKONTSERT esitleb Liviko

Esmakordselt on ERSO kontserdisarjade hulgas eriline maiuspala kõigile klaverimuusika austajatele. Nižni Novgorodist end maailma mainekaimatele kontserdilavadele mänginud Deniss Kožuhhini arvukate auhindade hulgas on ka kuninganna Elisabethi konkursi peapreemia, tema lavapartneriteks aga maailma tipporkestrid ja -dirigendid. Tallinnas soleerib ta Prokofjevi III klaverikontserdis.

Noor Eesti pianist Auli Lonks mängis end Eesti publikule tuntuks telekonkursi “Klassikatähed” esimese hooaja saadetes, äsja võitis ta peapreemia Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri instrumentaalsolistide konkursil. Koos ERSO ja EMTA sümfooniaorkestriga esitab ta Raveli G-duur klaverikontserdi.

Harkivis sündinud ja praegu New Yorgis elava Anna Šelesti puhul tõsteti New York Times’is esile tema mängu “tulist tundlikkust ja sooja kõla” ning kiideti tema suurepärast partnerlust orkestriga, Tallinnas esitab ta koos ERSO ja Neeme Järviga Rubinsteini III klaverikontserdi.

Ameeriklase John Adamsi intrigeerivat pealkirja “Century Rolls” kandev klaverikontsert hõlmab helilooja sõnul kogu möödunud sajandi klaverimuusikat, olles inspireeritud eelkõige 20. sajandi algul populaarse pianoola ehk isemängiva klaveri helidest. Teose solist, islandlane Víkingur Ólafsson on noorema generatsiooni üks isikupärasemaid pianiste, kelles on ühendatud haruldane kombinatsioon kirglikust musikaalsusest, plahvatuslikust virtuoossusest ja intellektuaalsest uudishimust.

R, 20.10.2017 – ŠOSTAKOVITŠ JA PROKOFJEV, dirgent NIKOLAI ALEKSEJEV
R, 27.04.2018 – DVOŘÁK JA RAVEL, dirigent PAUL MÄGI
R, 11.05.2018 – BEETHOVEN JA RUBINSTEIN, dirigent NEEME JÄRVI
R, 18.05.2018 – CENTURY ROLLS. Festival Practical Spirituality, dirigent KRISTJAN JÄRVI

“Klaverikontserdi” sarjapiletid: 55 € / 40 € (müügil kuni 18.10.2017)
OSTA SARJAPILET