Kontserdid

ŠOSTAKOVITŠI KÜMNES

20. veebruar 2020 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja “Harmoonia” III kontsert

Sergei Prokofjev
Klaverikontsert nr 3     28′

Dmitri Šostakovitš
Sümfoonia nr 10   53′

MANTAS ŠERNIUS (IX Eesti pianistide konkursi võitja) 
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent PAUL MÄGI  


Mantas Šernius.

Traditsioonilisel ERSO ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri ühisel kontserdil astub solistina orkestri ette äsjase IX Eesti pianistide konkursil I preemia võitnud Mantas Šernius. Noor Leedu pianist on pälvinud esikoha arvukatel rahvusvahelistel konkurssidel, sh “Citta di Moncalieri” (Itaalia, 2012), “eMuse” (Kreeka, 2018), rahvusvaheline Tšaikovski mälestuskonkurss pianistidele (Hiina, 2019). Tema värskeimaks võiduks on esikoht möödunud aasta novembris Tallinnas toimunud IX Eesti pianistide konkursil, kus ta lisaks peapreemiale, mis läks jagamisele Tähe-Lee Liiviga, pälvis ka Eesti Kontserdi ja Pärnu Linnaorkestri eripreemiad.

Pärast õpinguid kodumaal Druskininkais ja Kaunases ning Šoti Kuninglikus Konservatooriumis Glasgow’s lõpetas ta 2018. aastal klaveri erialal magistriõpingud  Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Ivari Ilja juhendamisel ning jätkab praegu samas teise magistrikraadi omandamist kammermuusika erialal Marje Lohuaru juhendamisel.

Paul Mägi.

Dirigendipuldis on Vanemuise teatri muusikajuht ja peadirigent Paul Mägi, kes hinnatud orkestri- ja ooperidirigendina on juhatanud sümfooniaorkestreid nii Euroopas kui Ameerikas. Lisaks Rahvusooper Estoniale, kus ta tegutses aastaid kunstilise juhi ja peadirigendina, on ta teinud koostööd Soome Rahvusooperi, Rootsi Kuningliku Ooperi, Malmö Ooperi, Nantes’i Ooperi, Moskva ooperiteatriga Helikon jpt. Paul Mägi on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orkestridirigeerimise professor ja Stockholmi Kuningliku Muusikakõrgkooli külalisprofessor.

Kontserdi peateoseks on Šostakovitši kümnes, pikka aega kavandatud ning vahetult pärast Stalini surma valminud sümfoonia.

Paul Mägi: “Šostakovitš, 20. sajandi silmapaistvaim helilooja, kõnetab oma sügavalt läbitunnetatud ja meisterlikult teostatud loominguga ka 21. sajandi vastuvõtlikku inimest. Tema kümnes sümfoonia on ere üldistus inimloomuse vastuoludest läbi muusika voolava jõu.”

Piletid: 25 € / 18 €*     PILETILEVI     PILETIMAAILM
Korraldajal on õigus teha kavas muudatusi.


Kontserdisari “Harmoonia”

I: PÄRT JA TAMBERG, 18.10.2019
SHARON BEZALY flööt, ERSO, dirigent NEEME JÄRVI

II: JUPITERI SÜMFOONIA, 20.12.2019
ERIK BOSGRAAF plokkflööt, ERSO, dirigent BAS WIEGERS

III: MEIE!, 17.01.2020
GUIDO GUALANDI oboe, ERSO erinevad koosseisud

IV: ŠOSTAKOVITŠI KÜMNES, 20.02.2020
MANTAS ŠERNIUS klaver, EMTA SO, ERSO, dirigent PAUL MÄGI


* Soodushinnaga pilet kehtib õpilastele, tudengitele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi esitamisel.