Kontserdid

ŠOSTAKOVITŠI VIIES

12. mai 2017 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja SUURLINNA TULED IV kontsert

Pjotr Tšaikovski  (1840–1893)
Avamäng-fantaasia “Hamlet”, op. 67 (1888)

Béla Bartók (1881–1945)
Klaverikontsert nr 3 E-duur (1945)

Dmitri Šostakovitš (1906–1975)
Sümfoonia nr 5 d-moll, op. 47 (1937)

KRISTIINA ROKASHEVICH (klaver)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent CHRISTIAN VÁSQUEZ


Kontserdi peateoseks on Dmitri Šostakovitši viies sümfoonia – 1937. aastal loodud teos, mis valmis helilooja jaoks väga keerulisel ajal, ent mis vaatamata välisele poliitkorrektsusele (pühendus oktoobrirevolutsiooni 20. aastapäevale) sisaldab tubli annuse ühiskonnakriitikat. Puškini sõnade vahendusel sümfooniasse peidetud read “barbaarsest kunstnikust” Jossif Stalinist jäid omal ajal võimul olijatel märkamata ning pärast Šostakovitši mitme teose keelustamist ja vaimset terrorit oli just viies sümfoonia see, mida saatis esiettekandest alates suur edu.

Noore Venezuela viiuldaja ja dirigendi Christian Vásquezi tähelend sai hoo sisse tänu tema kodumaa unikaalsele muusikaharidussüsteemile “El Sistema”, mis on maast madalast ühiselt sümfooniaorkestris musitseerides üles kasvatanud juba mitu põlvkonda suurepäraseid muusikuid, sh Los Angelese filharmoonikute peadirigent Gustavo Dudameli. Viiuldajana muusikuteed alustanud Christian Vásquez jõudis dirigeerimise juurde kümme aastat tagasi. Praeguseks on ta juhatanud paljusid Euroopa, Aasia ja Ameerika nimekaid orkestreid, nende hulgas Londoni orkester Philharmonia, Haagi Residentie-orkester, Viini Raadio SO, Camerata Salzburg, Tokyo  ja Los Angelese filharmoonikud. 2016. aasta sügisel alustas ta neljandat hooaega Stavangeri sümfooniaorkestri peadirigendina, Venezuelas juhatab ta Teresa Carreño noorteorkestrit, millega on käinud edukatel turneedel nii Euroopas kui Aasias.

Christian Vásquez

Kristiina Rokashevitch

Kristiina Rokashevich

Bartóki kolmandas klaverikontserdis soleerib värskeima “Klassikatähtede” konkursi finalist ning ERSO eripreemia laureaat pianist Kristiina Rokashevich. Ta on võitnud esikohti mitmetel rahvusvahelistel pianistide konkurssidel, sh peapreemia ja publikupreemia 2015. aastal Birminghamis toimunud Branti pianistide konkursil. 2014. aastal jõudis ta finaali Eesti pianistide konkursil. Alates 2010. aastast elab Kristiina Rokashevich Londonis, jätkates õpinguid Guildhalli muusika- ja draamakooli magistriõppes.

kristiinarokashevich.com

Piletid: 22 € / 16 €
Toetajapilet: 50 €
OSTA PILET: PILETILEVI, PILETIMAAILM

Kontserdi korraldaja ERSO
LIITU ERSO SÕPRADE KLUBIGA


Radisson_esitleb_Suurlinnatuled_est

 

 

 

Sari “Suurlinna tuled” algab kontserdiga “Tallinn –> Peking”, mis lennutab ERSO esimesele Hiina-turneele, kuhu suundutakse koos Kristjan Järviga. Lisaks kõlavad Šostakovitši V ja Prokofjevi V sümfoonia, soleerib “Klassikatähtede” 2016. aasta konkursil ERSO eripreemia võitnud pianist Kristiina Rokaševitš ning tehakse sümfooniaorkestri jaoks pisut ootamatu kõrvalepõige barokiajastusse.

9.12.2016 TALLINN –> PEKING. Dirigent KASPAR MÄND
10.02.2017 PROKOFJEVI VIIES. Dirigent PAUL MÄGI
10.03.2017 ERSO BAROKK. ERSO solistid ja väikesed koosseisud, kaastegev Stefan Temmingh
12.05.2017 ŠOSTAKOVITŠI VIIES. Dirigent CHRISTIAN VÁSQUEZ

Sarjapilet (neli kontserti) 52,80 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 38,40 €.
Sarjapiletiga on ühe kontserdi hind 13,20 €/ (üli)õpilastele ja pensionäridele 9,60 €.

SARJAPILETIGA VÕIDATE 40% ÜKSIKPILETITE HINNAST!

Sarja SUURLINNA TULED piletid on müügil kuni 9.12.2016 Estonia kontserdisaali kassades, Piletilevi müügipunktides ning www.piletilevi.ee.


EuroparkKOLM TUNDI TASUTA PARKIMIST ERSO kontserdi ajal Rävala Parkimismajas
1.
Sõida parklasse ja võta parkimispilet
2. 
Valideeri parkimispilet Estonia kontserdisaali piletikontrollis
3. Parklast väljudes sisesta Estonia kontserdisaalis valideeritud parkimispilet

Rävala Parkimismaja -> Estonia

Kui otsustad linna jääda kauemaks kui 3 tundi, siis õhtune ja öine (21.00–09.00) soodushind on 0.3 €/h.
Täpsem parkimisinfo: 614 7788