Kontserdid

STEVE REICH

Olari Elts (© Katrin Viil).

17. aprill 2020 kell 18 — Estonia kontserdisaal (EELKONTSERT TOIMUB 18.09.2020)
17. aprill 2020 kell 19 — Estonia kontserdisaal (KONTSERT TOIMUB 18.09.2020)

Lähtudes Vabariigi valitsuse kehtestatud eriolukorrast anname teada, et ERSO selle kevade kontserdid jäävad ära.

17. aprilli kontserdi “Steve Reich” asenduskontsert toimub 18. septembril 2020 kell 19, eelkontsert ja vestlusring samal päeval kell 18.

17. aprilliks ostetud piletid kehtivad 18. septembril, soovi korral saab piletid vahetada mõnele teisele ERSO kontserdile või tagastada kuni 29.05.2020. Piletite ümbervahetamise ja tagastamise info leiate SIIT.

OSTA PILET (“Steve Reich”, 17.09.2020): PILETILEVI     PILETIMAAILM

Täpsem info: erso@erso.ee ja 6147788


Sarja “Resonants” IV kontsert

Steve Reich
“Runner”   16′
“Music for Ensemble and Orchestra”   20′
“Reich/Richter” – Steve Reichi muusika ning Gerhard Richteri ja Corinna Belzi film “Moving Picture (946-3)”     37′

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent OLARI ELTS


ERSO peakülalisdirigent Olari Elts seab fookusesse paremiku Ameerika ühe mõjukaima nüüdishelilooja Steve Reichi uusimast loomingust. Kõik teosed kõlavad Eestis esmakordselt, kusjuures multimeediateose “Reich/Richter” jõudmine siinse publikuni nii kiiresti on täiesti erakordne. Olari Eltsi sõnul on just Steve Reich ja Arvo Pärt need 20. sajandi teisel poolel tegevust alustanud heliloojad, kes on enim mõjutanud 21. sajandi muusikat. “Reichi faasinihketehnika on oma geniaalsuses võrreldav Pärdi tintinnabuli’ga.”

Reichi 2016. aastal valminud “Runner” suurele puupuhkpilliansamblile, löökpillidele, kahele klaverile ja keelpillidele tuli esiettekandele Londoni Kuninglikus Ooperimajas koos Wayne McGregori koreograafiaga. 2018. aasta lõpus Los Angelese Filharmoonikute ja Susanna Mälkki esiettekandes kõlanud “Music for Ensemble and Orchestra” on heliloojal pärast 30 aasta pikkust vahet esimene teos suurele orkestrile – “… väärikas lisa 50 aastale minimalismile… Teose arvukad kihid imevad publiku täielikult endasse ja ei lase enam vabaks.” (Financial Times).

Olari Elts: “On vaid vähesed geniaalsed heliloojad, kes suudavad ka väikese orkestri panna kõlama suurelt, näiteks Richard Strauss, Lindberg, Tüür. Reichi puhul on aga vastupidi – suur orkester peab mängima samasuguse esteetikaga nagu tavaliselt mängivad uue muusika ansamblid, kõlama sama filigraanselt kui löökpilliansambel.”

Kontserdi teises pooles jõuab publikuni Reichi värskeim, koos kunstnik Gerhard Richteri ja režissöör Corinna Belziga loodud “Reich/Richter” (“Moving Picture (946-3)”), mille esmaesitlus New Yorgis Manhattanil toimus alles aprillis 2019 uue kultuurikeskuse The Shed avapidustustel. Suurele ansamblikoosseisule kirjutatud muusika kõlab koos filmiga, mille idee on välja arenenud Richteri raamatutest pealkirjaga “Mustrid” (Patterns), mis esindavad nn kunstniku raamatu üht võimalikku esteetikat. Lisaks New Yorgile ka Londonis, Luksemburgis ja Pariisis esitletud teos kõlab mais 2020 Olari Eltsi juhatusel ka Oslos Oslo Filharmoonikute esituses.

Piletid: 25 € / 18 €*
Korraldajal on õigus teha kavas muudatusi.


Kontserdisari “Resonants” esitleb Inchcape BMW esindus

I: MYTHOS. Erkki-Sven Tüür 60, 4.10.2019
Vincent Cortvrint pikoloflööt, ERSO, dirigent OLARI ELTS

II: RAHVUSVAHELINE NÜÜDISMUUSIKA FESTIVAL “AFEKT”, 1.11.2019
Kristi Mühling kannel, Vambola Krigul löökpillid, ERSO, dirigent CLEMENT POWER

III: VAATAJA SILMAD. Eesti Muusika Päevad, 3.04.2020
TUURI DEDE, metsosopran, EFK, ERSO, dirigent KAPAR MÄND

IV: STEVE REICH, 17.04.2020
ERSO, dirigent OLARI ELTS

* Soodushinnaga pilet kehtib õpilastele, tudengitele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi esitamisel.