Kontserdid

SÜMFOONIAKONTSERT EESTILE

17. november 2018 kell 19 — Eesti Raadio 1. stuudio, Tallinn
19. november 2018 kell 19 — Jõgeva kultuurikeskus
21. november 2018 kell 18 — Valga kultuuri- ja huvialakeskus (Peeter Lilje biograafia esitlus)
21. november 2018 kell 19 — Valga kultuuri- ja huvialakeskus
22. november 2018 kell 19 — Pärimusmuusika ait, Viljandi

Eduard Tubin. “Pidulik prelüüd”
Tõnu Kõrvits. “Hümnid virmalistele”
Heino Eller. Sümfooniline poeem “Koit”
Ülo Krigul. “Chordae”
Cyrillus Kreek. “Humoresk”
Eduard Tubin. “Süit eesti tantsudest”
Heino Eller. “Kodumaine viis” tsüklist “Viis pala keelpilliorkestrile”

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigendid
INGRID ROOSE (Tallinnas ja Viljandis)
KASPAR MÄND (Jõgeval ja Valgas)


Neljal sümfooniakontserdil toob ERSO Eesti eri paigus ettekandele eesti muusika klassikat ja viimasel kümnendil loodud teoseid ühendava kava. Kontserdid kuuluvad Eesti esindusorkestri suurejoonelisse projekti “ERSO muusikute 100 kontserti Eestile”. Orkestri ees on noored dirigendid Ingrid Roose ja Kaspar Mänd.
Kontserdid on ilma vaheajata, kestvus 1 tund.

Valgas eelneb kontserdile ERSO endise peadirigendi, Valgas sündinud Peeter Lilje biograafia “Elu kui paljutõotav algus” esitlus.

Kontserdid on üks osa ERSO eriprojektist “100 kontserti Eestile”.

Ingrid Roose asutas 2013. aasta kevadel neidudekoori Kammerhääled, 2017. aasta algusest on ta Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli sümfooniaorkestri dirigent ning käesoleva aasta sügisest segakoori HUIK! peadirigent. 2016. aasta kevadel tuli Roose algatusel ja dirigeerimisel ning Eesti muusika- ja teatriakadeemia ja Eesti kunstiakadeemia koostöös ettekandele Benjamin Britteni kammerooper “Kruvipööre”. 2017. aastal debüteeris ta laulupeodirigendina ja juba järgmise suve juubelilaulupeol on ta taas oodatud laulukaare alla dirigendipulti.

“ERSO muusikute 100 kontserti Eestile” kahe sümfooniakontserdiga teeb Ingrid Roose debüüdi ERSO ees.

Ingrid Roose on lõpetanud Eesti muusika- ja teatriakadeemia kooridirigeerimise erialal Hirvo Surva ja magistriõppe orkestridirigeerimise erialal Jüri Alperteni juhendamisel. Kahel korral (2016, 2017) on ta osalenud Järvi suveakadeemias.

Kaspar Mänd on end tõestanud nii võimeka orkestridirigendi kui koorijuhina. Alates 2014. aastast töötab ta Rahvusooperis Estonia, kus tema käe all on lavale jõudnud Aintsi/Wimbergi muusikal “Karlsson katuselt”, Meckleri/Ochoa/Salemi ballett “Tramm nimega Iha”, Manfred MIMi ooper “Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas” ning Ehala muusikal “Buratino”. Just tema algatusel alustasid tegevust Eesti muusikamaastikul tooni andvad Uue Tänava Orkester, kellega Kaspar Mänd on ette kandnud kõik Beethoveni üheksa sümfooniat, ja segakoor HUIK!. Kahel korral on ta pälvinud kooriühingu noore dirigendi preemia ning 2016. aastal ka Rahvusooper Estonia kolleegipreemia. Ta on olnud kammerkoori Voces Musicals peadirigent, juhatanud segakoore 2014. aasta üldlaulupeol ja 2017. aasta noorte laulupeol.

Kaspar Mänd on lõpetanud Eesti muusika- ja teatriakadeemia kooridirigeerimise erialal Hirvo Surva juhendamisel, õppides samas ka oboed Nils Rõõmussaare käe all, ja 2014. aastal magistriõppe orkestridirigeerimise erialal Paul Mägi juhendamisel. 2012–13 õppis ta Pariisi Konservatooriumis (CNSMDP) Zsolt Nagy dirigeerimisklassis. Ta on osalenud kolmel korral (2009, 2011 ja 2013) Järvi suveakadeemias ning 2010. aastal Eri Klasi ja Risto Joosti meistrikursustel.


Piletid:
Eesti Raadio 1. stuudio, Gonsiori 27, Tallinn
15 € / 10 €     OSTA PILET

Jõgeva kultuurikeskus, Aia 6, Jõgeva
10 € / 7 €     OSTA PILET
Jõgeva kontserti toetab Utilitas.

Valga kultuuri- ja huvialakeskus, Kesk 1, Valga
10 € / 7 €     OSTA PILET
Valga kontserti toetab Utilitas.

Pärimusmuusika ait, Tasuja puiestee 6, Viljandi
12 € / 8 €     OSTA PILET