Kontserdid

SÜMFOONILINE LÕUNA IV: BRUCKNERI KAHEKSAS

Mihkel Poll (© Kaupo Kikkas).

27. veebruar 2020 kell 13 — Estonia kontserdisaal

Eduard Tubin
Klaverikontsertiino

Anton Bruckner
Sümfoonia nr 8 (I ja II osa)

MIHKEL POLL klaver
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent MIHHAIL GERTS


Möödunud hooajal prantsuse ja vene muusikaga publikut hullutanud Mihkel Poll ja Mihhail Gerts ühendavad seekord Eesti ja Austria suurte sümfonistide teosed.

Tubina võimas, sümfoonilise arendusega klaverikontsertiino on helilooja esimene Rootsis kirjutatud teos, mis kuulub kindlalt eesti klaverikontsertide paremikku. Pianist Mihkel Poll hindab Tubina teoste esitamist emotsionaalselt alati väga tähendusrikkaks, kuna “Tubina muusikas peegelduvad kujundid annavad edasi midagi eestlasele armast ja ainuomast”. Just tänapäeva aina kiirenevas tempos liikuvat maailma silmas pidades rõhutab dirigent Mihhail Gerts Bruckneri muusika erilisust – “tekib tunne, et aja kulg ei oma hetkeks tähtsust. See on minu jaoks justkui seisund, milles tunglemine on kadunud ja asendunud kasvamisega. Tubin on aga justkui Eesti vaste Brucknerile (sümfooniate arvu poolest ta isegi ületas Bruckneri!) ning klaverikontsertiino on üks tema loomingu helgeimaid lehekülgi.”

Arvukate rahvusvaheliste konkursside võitja Mihkel Polli mängu on olnud võimalik kuulda nii Londoni Wigmore Halli ja Barbican Halli kui ka Peterburi Filharmoonia suures saalis. Hooajal 2019/20 on ees debüüt Pariisi Filharmoonias Pasdeloup’ Orkestri ees dirigent Elena Schwarzi juhatusel. Polli koostöö ERSOga sai alguse enam kui kümme aastat tagasi, ettekandele on toodud soliidne hulk klaverikontserte ning koos on esinetud nii Peterburis, Stockholmis, Jerevanis kui ka Tbilisis. Mihkel Poll on Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (2004, 2018) ja Vabariigi presidendi kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia (2013) laureaat.

Mihhail Gerts.

Mihhail Gertsi käe all on mänginud NHK sümfooniaorkester ja Osaka Filharmoonia Orkester Jaapanis, arvukad Saksa, Inglise, Prantsuse, Vene, Soome orkestrid, sh Weimari Riigikapell, Berliini Saksa Sümfooniaorkester, Beethoveni Orkester Bonnis, Liverpooli Kuninglik Filharmooniaorkester. Lisaks tööle Rahvusooper Estonia dirigendina (2007—14) on Mihhail Gerts juhatanud etendusi Peterburi Mihhaili teatris, Veneetsia Teatro La Fenices, Ancona Teatro delle Muses ja Minskis Valgevene Rahvusooperis, hiljuti tõi ta Saint-Étienne’i Ooperis välja Benjamin Godard’i ooperi “Dante”.


Pilet: 8 € / 6 €*    PILETILEVI     PILETIMAAILM
Kontserdi kestus ca 1 tund
Sümfoonilise lõuna piletiga kehtib samal päeval Solaris Deli Reval Cafès 20%-line soodustus kõigile Reval Café takeaway-salatitele, -võileibadele ja -magustoitudele.

* Soodushinnad kehtivad õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi esitamisel.
Kontserdi korraldaja ERSO
Korraldajal on õigus teha kavas muudatusi.