Kontserdid

SÜMFOONILINE LÕUNA IV. Talveromantika

Andres Kaljuste. Foto Kaupo Kikkas.

13. jaanuar 2022 kell 13 — Estonia kontserdisaal

Kontserdisarja “Sümfoonilised lõunad” IV kontsert

Ester Mägi
Sümfoonia

Camille Saint-Saëns
Tšellokontsert nr 1 a-moll (katkend)

Sergei Rahmaninov
Sümfoonia nr 1 d-moll (katkend)

INDREK LEIVATEGIJA tšello
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent ANDRES KALJUSTE


PILETID 9 €:  PILETILEVI     PILETIMAAILM
OSTA SARJAPILET
Juhised ohutuks kontserdikülastuseks


Solistina on ERSO ees orkestri uus tšellorühma kontsertmeister Indrek Leivategija, kes on pikalt töötanud Saksamaal, algul Baieri Ringhäälingu sümfooniaorkestris, seejärel Bambergi Sümfoonikute tšellorühma teise kontsertmeistrina. Tema tihedasse hooaega mahuvad lisaks kontsertmeistritööle ERSOs ja Bambergi Sümfoonikutes soleerimine Pärnu Linnaorkestri hooaja avakontserdil ja Tartus Tubina festivalil Vanemuise Sümfooniaorkestri ees, samuti esinemised nii solistina kui kammerkoosseisudes Saksamaal. Solistidebüüdi ERSO ees teeb Indrek Leivategija Saint-Saënsi kirgliku ja virtuoosse esimese tšellokontserdiga, mis on romantismiajastu üks vaieldamatu pärl.

Dirigeerib Andres Kaljuste, kes kontserdi peateosena toob ettekandele Rahmaninovi esimese sümfoonia. Avateose ja eelkontserdiga meenutatakse 2021. aastal meie hulgast lahkunud helilooja Ester Mägi tema 100. sünniaastapäeval. Mägi kolmeosaline miniatuurne sümfoonia valmis aastal 1968 ning tuli esiettekandele ERSO ja orkestri toonase peadirigendi Roman Matsovi esituses.


Vaimu ergutav lõunapaus sümfoonilise muusikaga annab hea enesetunde ja tugeva annuse inspiratsiooni tööpäeva jätkamiseks.  Neljapäevased lõunakontserdid toovad kuulajate ette parima valiku reedeõhtusest kavast.
Kontserdi kestus ca 1 tund.
Kontserdi korraldaja ERSO.


HOOAJA 2021/2022
SÜMFOONILISED LÕUNAD