Kontserdid

SÜMFOONILINE LÕUNA I: JUPITERI SÜMFOONIA

Wolfgang Amadeus Mozart.

19. detsember 2019 kell 13 — Estonia kontserdisaal

Jean-Féry Rebel
Kolm osa tsüklist “Elemendid”

Wolfgang Amadeus Mozart
Sümfoonia nr 41 “Jupiter”

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent BAS WIEGERS


Bas Wiegers

Wolfgang Amadeus Mozarti sümfoonilise loomingu üks tippteoseid on tema viimane, “Jupiteri” nime all tuntuks saanud sümfoonia. Kui Mozarti 41. sümfoonia teemad pakuvad suurele osale kuulajaist kindlasti äratundmisrõõmu, siis uusi avastusi peaks pakkuma Prantsuse barokiajastu helilooja Jean-Féry Rebeli looming.

Dirigent Bas Wiegers on neid teoseid iseloomustanud järgmiselt: “Kui kuulata Prantsuse barokiajastu helilooja Rebeli teose algust, võib esialgu tekkida tunne, et see muusika pärineb 20. sajandist. Mozart läheb “Jupiteri-sümfoonia” lõpuosas oma orkestrikäsitlusega ju lausa pööraseks – ikka ja jälle, kui seda kuulan, olen tõeliselt šokeeritud. Seega võib öelda, et mõlemad ettekandele tulevad teosed erinevad mingis mõttes nende loomisajal valitsenud normidest, olles veidramad ja hullumeelsemad.”

Bas Wiegers on korduvalt ERSOga koostööd teinud ning teda iseloomustades kasutatakse sõnu “karismaatilisus” ja “avatus”. Alates hooajast 2018/19 on ta Austria kammerorkestri Klangforum Wien peakülalisdirigent.


Pilet: 8 € / 6 €*    PILETILEVI   PILETIMAAILM
Kontserdi kestus ca 1 tund

Sarjapilet (kuus kontserti): 42 € / 30 €*     OSTA SARJAPILET

* Soodushinnad kehtivad õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi esitamisel.
Kontserdi korraldaja ERSO
Korraldajal on õigus teha kavas muudatusi.