Kontserdid

SÜMFOONILINE LÕUNA VIII: MOZART JA MENDELSSOHN

14. märts 2019 kell 13 — Estonia kontserdisaal

Wolfgang Amadeus Mozart
Oboekontsert: I osa

Felix Mendelssohn
Sümfooniast nr 5 “Reformatsioonisümfoonia”: I osa

Richard Strauss
Sümfooniline poeem “Don Juan”

INGELY LAIV oboe
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent GIORDANO BELLINCAMPI

Piletid: 8 € / 6 €
PILETILEVI, PILETIMAAILM


Mõnus lõunapaus sümfoonilise muusikaga annab hea enesetunde ja tugeva annuse inspiratsiooni tööpäeva jätkamiseks. Ühetunnise sümfoonilise lõuna R. Straussi, Mozarti ja Mendelssohni muusikaga serveerivad oboesolist Ingely Laiv, ERSO ja dirigent Giordano Bellincampi.

Oboemängija Ingely Laiv pälvis möödunud aasta lõpus I preemia Eesti Interpreetide Konkursil puhkpillimängijatele.  Laiemalt üldsusele sai ta aga tuntuks juba tänu möödunud hooaja populaarsele telekonkursile “Klassikatähed”, kus ta pälvis II koha ja ERSO eripreemia. “Saates osalemine andis mulle palju enesekindlust, kogemust, suhtlemisoskust, närvitrenni. See oli väga stressirohke, aga ka väga põnev, lõbus ja arendav aeg.” Praegu töötab Ingely Laiv  Rahvusooper Estonia orkestris oboerühma kontsertmeistrina. “ERSO ees soleerimine on minu jaoks olnud lapsepõlvest peale suureks unistuseks. Olles ka ise selles orkestris mõnda aega mänginud, tean kui toreda ja inspireeriva kollektiiviga on tegemist,“ kiidab ta Eesti esindusorkestrit.

“Ei vahetaks oboemängu mitte millegi vastu”: loe intervjuud Ingely Laiviga (Õpetajate Leht, 28.09.2018).

Esmakordselt on ERSO ees itaalia päritolu dirigent Giordano Bellincampi, kes suurema osa ajast on elanud Taanis. Ta on Aucklandi filharmoonikute (Uus-Meremaa) ja Kristiansandi sümfooniaorkestri (Norra) peadirigent, eelnevalt on ta tegutsenud Kopenhaageni filharmoonikute ja Århusi Taani Rahvusooperi peadirigendina.


Sümfoonilise lõuna piletiga kehtib samal päeval Solaris Deli Reval Cafés 20%-line soodustus kõigile Reval Café takeaway-salatitele, -võileibadele ja -magustoitudele.