Kontserdid

SÜMFOONILINE LÕUNA III: POSKA JA MAHLER

Kristiina Poska (© Kaupo Kikkas).

20. detsember 2018 kell 13 — Estonia kontserdisaal

Gustav Mahler
Sümfoonia nr 5

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent KRISTIINA POSKA

Piletid: 8 € / 6 €
PILETILEVIPILETIMAAILM


Mõnus lõunapaus sümfoonilise muusikaga annab hea enesetunde ja tugeva annuse inspiratsiooni tööpäeva jätkamiseks. Ühetunnise sümfoonilise lõuna Gustav Mahleri viienda sümfooniaga serveerivad ERSO ja dirigent Kristiina Poska. Mahleri viies, muusikaloo üks väga erilisi suurteoseid, on loodud 20. sajandi esimestel aastatel, mil helilooja tegutses Viini Õukonnaooperi muusikajuhina. Selle mittetraditsiooniliselt leinamarsiga algava sümfoonia keskmes on imeline Adagietto-osa, mis kõlab kontserdilavadel sageli ka iseseisva teosena ning mida on kasutatud filmimuusikana.

Kristiina Poska arvukate tunnustuste hulgas on nii auhinnalisi kohti erinevatel konkurssidel, sh mainekas Saksa dirigendipreemia (Deutscher Dirigentenpreis) aastast 2013 kui samal aastal mõjuka Saksa päevalehe Tagesspiegel poolt aasta 25 kõige huvipakkuvama berliinlase nimekirja valimine. 2016. aasta kevadel valiti ta rahvusvahelise muusikaportaali Bachtrack.com edetabelis maailma enim hõivatud naisdirigendiks. Aastaid Berliini Koomilise Ooperi esimese kapellmeistrina töötanud Kristiina Poska tegutseb praegu vabakutselise dirigendina.

“Poska on jäänud meelde nooruslikult tulise energia ja tarmuka konkreetsusega, mis mõjub kaasahaaravalt ja intensiivselt.” (Kadri-Ann Sumera, Muusika 11/2017).


Sümfoonilise lõuna piletiga kehtib samal päeval Solaris Deli Reval Cafés 20%-line soodustus kõigile Reval Café takeaway-salatitele, -võileibadele ja -magustoitudele.