Kontserdid

SÜMFOONILINE LÕUNA IV: RAHMANINOVI KOLMAS

Mihkel Poll (© Kaupo Kikkas).

10. jaanuar 2019 kell 13 — Estonia kontserdisaal

Sergei Rahmaninov
Klaverikontsert nr 3 d-moll

Maurice Ravel
“Valss” (“La Valse”)

MIHKEL POLL klaver
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent MIHHAIL GERTS

Piletid: 8 € / 6 €
PILETILEVI, PILETIMAAILM


Mõnus lõunapaus sümfoonilise muusikaga annab hea enesetunde ja tugeva annuse inspiratsiooni tööpäeva jätkamiseks. Ühetunnise sümfoonilise lõuna Rahmaninovi romantilise kolmanda klaverikontserdi ja Raveli kirgliku valsiga serveerivad pianist Mihkel Poll, ERSO ja dirigent Mihhail Gerts.

Mihkel Poll: “Oma harukordse ilu ning tunneterikkuse tõttu on Rahmaninovi kolmas klaverikontsert saanud üheks kõige armastatumaks klaverikontserdiks, köites võrdselt nii pianiste kui publikut. Sellesse kätketud tohutu noodihulk ning romantiliselt virtuoosne väljenduslaad teevad teosest pianisti jaoks tõelise proovikivi. Samas pakub selle emotsionaalne sügavus ning mitmekesisus ammendamatut loomingulist inspiratsiooni ning teeb igast ettekandest väga erilise sündmuse.” Õhtu teises pooles kõlavad kaks 20. sajandi alguse tähtteost – Debussy “Meri”, mis on muusikalise impressionismi üks eredaimaid näiteid, ning Raveli haarava energiaga “Valss”.

Mihkel Poll on rahvusvaheliselt tunnustatud pianist, kelle mängu on olnud võimalik kuulda nii Londoni Wigmore Halli ja Barbican Halli kui ka Peterburi Filharmoonia suures saalis. Mihkel Polli koostöö ERSOga sai alguse enam kui kümme aastat tagasi, ettekandele on toodud soliidne hulk klaverikontserte ning koos on esinetud nii Peterburis kui Stockholmis. Mihkel Poll on arvukate rahvusvaheliste konkursside võitja, 2004. aasta Eesti Kultuurkapitali aastapreemia ja 2013. aasta Vabariigi presidendi kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia laureaat, tema kahest sooloplaadist teine pälvis 2016. aastal parima kammermuusika albumi auhinna.

Orkestrit juhatab Rahvusooper Estonia dirigent Mihhail Gerts, kes lisaks etendustele koduteatris on juhatanud selliseid orkestreid nagu Konzerthausorchester Berlin, WDR Rundfunk-Sinfonieorchester, ERSO, Vanemuise sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester jt.


Sümfoonilise lõuna piletiga kehtib samal päeval Solaris Deli Reval Cafés 20%-line soodustus kõigile Reval Café takeaway-salatitele, -võileibadele ja -magustoitudele.