Kontserdid

SÜMFOONILINE LÕUNA V: REINI SÜMFOONIA

17. jaanuar 2019 kell 13 — Estonia kontserdisaal

Ludwig van Beethoven
Avamäng “Leonore nr 3”

Robert Schumann
Sümfoonia nr 3 Es-duur (“Reini sümfoonia”)

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent JUN MÄRKL

Piletid: 8 € / 6 €
PILETILEVI, PILETIMAAILM


Mõnus lõunapaus sümfoonilise muusikaga annab hea enesetunde ja tugeva annuse inspiratsiooni tööpäeva jätkamiseks. Ühetunnise sümfoonilise lõuna Beethoveni avamängu ja Schumanni kolmanda ehk “Reini sümfooniaga” serveerivad ERSO ja dirigent Jun Märkl.

Aastakümneid maailma lavadel tähelepanu pälvinud Jun Märkl jõuab ERSO ette esmakordselt. Tegemist on saksa ja jaapani juurtega dirigendiga, kelle käe all on alates 1990ndatest tegutsenud mitmed Euroopa ooperiteatrid, sh Viini, Berliini ja Müncheni riigiooperid, Dresdeni Semperoper. Ta on olnud Lyoni Rahvusorkestri, Leipzigi MDR sümfooniaorkestri ja Baski Rahvusorkestri peadirigent ning juhatanud paljusid maailma tipporkestreid.

Saksamaal ja USAs hariduse omandanud Märkl, kes on öelnud, et dirigeerimist ei saa õpetada, küll saab seda aga õppida, on oma olulisimate eeskujude ja õpetajatena maininud Sergiu Celibidachet Leonard Bernsteini ja Seiji Ozawat. Eelkõige Saksa muusikatraditsioonide keskel kujunenud Märkli põhirepertuaariks on Mozarti, Beethoveni, Schuberti, Schumanni, Brahmsi ja Wagneri looming, kuid suuresti just töö Lyoni Rahvusorkestri peadirigendina süvendas tema suhteid Prantsuse heliloojate, eelkõige Debussy ja Saint-Saënsiga.

“Muusika on üks peamisi eneseväljendusviise, see on tõesti veel üks keel, mille sa selgeks õpid.” (Jun Märkl)


Sümfoonilise lõuna piletiga kehtib samal päeval Solaris Deli Reval Cafés 20%-line soodustus kõigile Reval Café takeaway-salatitele, -võileibadele ja -magustoitudele.