Kontserdid

SÜMFOONILINE LÕUNA

Arete Kerge.

3. detsember 2020 kell 13 — Estonia kontserdisaal (29.04.2020 asenduskontsert)

Richard Wagner
“Siegfriedi idüll” (Siegfried-Idyll)    20′
“Wesendoncki laulud” (Wesendonck Lieder)   20′

ARETE KERGE sopran
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent GIORDANO BELLINCAMPI


Ütle, mis imelised unelmad
köidavad mu meeli,
et nad tühjusesse ei kao vahuna?
Mis imelised unelmad need,
mis igal tunnil
õndsalt südant läbivad,
säravad ja hinge vaovad
unustades, suudeldes
nagu kevadpäike õisi.
(katkend laulutekstist, autor Mathilde Wesendonck, eesti keelde tõlkinud Heli Mattisen)

Seekordsel saab ERSO lõunakontserdil kogeda Saksa suurima ooperireformaatori ja hilisromantismi esindaja Richard Wagneri isiklikumat, intiimsemat palet ja eneseväljendust. Wagneri üheks tuntuimaks orkestriteoseks saanud “Siegfriedi idüll” on kirjutatud muusikalise armastusavaldusena helilooja abikaasale Cosimale.
Tosin aastat varem valminud viis laulu naishäälele ja klaverile on tuntuks saanud pealkirja all “Wesendoncki laulud”. Nende loomiseks andis ainese armusuhe, mis jäi helilooja esimese abielu aastatesse. Siidikaupmees Otto Wesendonck oli Wagneri toetaja ja tema muusika suur austaja, samuti tema abikaasa Mathilde, kes mõistis ja hindas Wagneri ideaale. Väga lähedane loominguline teineteisemõistmine kasvas üle suureks, ent lootusetuks tundeks – mõlemad olid abielus. Wagneri viis laulu ongi loodud Mathilde Wesendoncki tekstidele. Seade häälele ja suurele orkestrile tegi hiljem dirigent Felix Mottl.

Giordano Bellincampi. Photo: Andreas Köhring.

Giordano Bellincampi on sündinud Roomas, kuid suurema osa ajast elanud Taanis. Tromboonimängijana muusikuteed alustanud Bellincampi tegevus professionaalse dirigendina on kestnud juba üle veerandsaja aastat. Alates 2016. aastast on ta Uus Meremaa Aucklandi Filharmooniaorkestri peadirigent, lisaks on ta olnud Taani juhtiva nüüdismuusikaansambli Athelas Sinfonietta eestvedaja, seejärel Kopenhaageni Filharmoonikute peadirigent, Taani Rahvusliku Ooperiteatri muusikajuht, Saksamaal Duisburgi Filharmoonikute muusikajuht, Norras Kristiansandi Sümfooniaorkestri peadirigent ning Milanos tegutseva orkestri I Pomeriggi Musicali peadirigent.

Wagneri “Wesendoncki laulud” kõlavad Rooma Santa Cecilia Konservatooriumis magistrikraadi saanud sopran Arete Kerge esituses. Ta on nii ooperi- kui kontsertlauljana esinenud lisaks Eestile ka paljudel Euroopa lavadel, samuti USAs ja Kanadas.

Piletid: 8 € / 6 €*    PILETILEVI     PILETIMAAILM