Kontserdid

SÜMFOONILINE LÕUNA VI: TŠAIKOVSKI ESIMENE

7. veebruar 2019 kell 13 — Estonia kontserdisaal

Olga Viktorova
“Quinglong – Azure Dragon”

Pjotr Tšaikovski
Klaverikontsert nr 1 b-moll: I osa
Orkestrisüit nr 3 G-duur: IV osa

DMITRI MASLEJEV klaver
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent DMITRI LISS

Piletid: 8 € / 6 €
PILETILEVI, PILETIMAAILM


Mõnus lõunapaus sümfoonilise muusikaga annab hea enesetunde ja tugeva annuse inspiratsiooni tööpäeva jätkamiseks. Ühetunnise sümfoonilise lõuna Pjotr Tšaikovski muusikaga serveerivad pianist Dmitri Maslejev, ERSO ja dirigent Dmitri Liss.

Maailma muusikaloo üks armastatuimaid klaverikontserte kõlab rahvusvahelise Tšaikovski konkursi 2015. aasta ülekaaluka võitja Dmitri Maslejevi esituses. Publiku, žürii ja meedia üksmeelne heakskiit maailma ühel mainekaimal konkursil lennutas praeguseks 30-aastase pianisti kiirelt maailma tunnustatuimatele kontserdilavadele ning parimate orkestrite ette. Tähelepanu on pälvinud nii tema kaasahaarav kujutlusvõime, suurepärane tehnika kui rikkalik kõlamaailm. “Virtuoossuse kõrval oli silmapaistev esituse maagiline õrnus.” (Mittelbayerische Zeitung).

Dirigent Dmitri Lissi puhul on esile tõstetud interpretatsiooni sügavust, nutikaid dramaturgilisi lahendusi ja eksimatut loomingulist indu. Ligi veerand sajandit on Liss olnud Jekaterinburgis tegutseva Uurali Filharmooniaorkestri peadirigent, käidud on turneedel Euroopas, Aasias ja Ameerikas ning osaletud mainekatel festivalidel Bonnis, Montpellier’s, La Roque-d’Anthéron’s jm.


Sümfoonilise lõuna piletiga kehtib samal päeval Solaris Deli Reval Cafés 20%-line soodustus kõigile Reval Café takeaway-salatitele, -võileibadele ja -magustoitudele.