Kontserdid

SÜMFOONILINE LÕUNA VI: TALLINN — ROOMA

Arete Kerge.

29. aprill 2020 kell 13 — Estonia kontserdisaal

Lähtudes Vabariigi valitsuse kehtestatud eriolukorrast anname teada, et ERSO kontserdid  jäävad ära kuni 1. maini 2020. Asenduskontsert toimub 03.12.2020 kell 13.00.  Täpse info avaldame peagi ERSO kodulehel ja läbi Piletimaailma ja Piletilevi müügisüsteemi.

Hoiame teid olukorraga jooksvalt kursis.

Täpsem info: erso@erso.ee ja 6147788


Richard Wagner
“Wesendoncki laulud”

Ottorino Respighi
Sümfooniline poeem “Rooma piiniad”

ARETE KERGE sopran
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent GIORDANO BELLINCAMPI


Taas on orkestri ees möödunud hooajal ERSO ees debüteerinud dirigent Giordano Bellincampi, kes on sündinud Roomas, kuid suurema osa ajast elanud Taanis. Tromboonimängijana muusikuteed alustanud Bellincampi tegevus professionaalse dirigendina on kestnud juba veerandsada aastat. Ta on olnud Taani juhtiva nüüdismuusikaansambli Athelas Sinfonietta eestvedaja, seejärel Kopenhaageni Filharmoonikute peadirigent, Taani Rahvusliku Ooperiteatri muusikajuht, Saksamaal Duisburgi Filharmoonikute muusikajuht, Norras Kristiansandi Sümfooniaorkestri peadirigent ning Milanos tegutseva orkestri I Pomeriggi Musicali peadirigent.

Giordano Bellincampi: “Rooma on igavene linn, vähemalt minu jaoks. Käin seal igal aastal mitmeid kordi oma perel külas, iga väljak, iga purskkaev, iga kirikufassaad elustab mälestusi ja tundeid. Mitte keegi ei ole neid emotsioone paremini väljendanud kui Respighi oma sümfoonilistes poeemides, mida kuuldes võib, kirjanduslikult väljendudes, tõesti tunda Tritoni purskkaevu vee värskust või Via Appia äärsete piiniate pakutavat varju. Ma olen kindel, et iga kontserdikülastaja Tallinnas saab sel kontserdil oma kujutlustes taas Roomat külastada või nautida oma esimest, helimaalilist kohtumist selle linnaga.”

Wagneri “Wesendoncki laulud” kõlavad Rooma Santa Cecilia Konservatooriumis magistrikraadi saanud sopran Arete Kerge esituses.


Pilet: 8 € / 6 €*
Kontserdi kestus ca 1 tund
Sümfoonilise lõuna piletiga kehtib samal päeval Solaris Deli Reval Cafès 20%-line soodustus kõigile Reval Café takeaway-salatitele, -võileibadele ja -magustoitudele.

* Soodushinnad kehtivad õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi esitamisel.
Kontserdi korraldaja ERSO
Korraldajal on õigus teha kavas muudatusi.