Kontserdid

SÜMFOONILINE LÕUNAPAUS

Triin Ruubel. Foto Mait Jüriado.

22. jaanuar 2018 kell 13 — Estonia kontserdisaal
23. jaanuar 2018 kell 13 — Estonia kontserdisaal

ERSO valmistub kolmandaks Ameerika-turneeks. Vaid mõned päevad enne väljalendu antakse kodupublikule Ameerikas ettekandele tulevate teostega neli kontserti, lisaks 19. jaanuari kontsertidele “Tallinn > Ann Arbor” kutsutakse publiku 22. ja 23. jaanuaril “Sümfoonilisele lõunapausile”. Pilet “Sümfoonilisele lõunapausile” maksab 5 eurot. 

KAVAS:

Esmaspäev, 22. jaanuar
Heino Eller. “Kodumaine viis”
Felix Mendelssohn-Bartholdy. Viiulikontsert e-moll
Jean Sibelius. Sümfoonia nr 3 C-duur

TRIIN RUUBEL viiul
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent ARVO VOLMER


Teisipäev, 23. jaanuar
Arvo Pärt. “Fratres”
Antonín Dvořák. Sümfoonia nr 7 d-moll
Johannes Brahms. “Ungari tants nr 4”

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent ARVO VOLMER


Triin Ruubel ja Arvo Volmer esinemas Itaalias koos Bolzano ja Trento Haydni Orkestriga, 2015.

Esmaspäevasel kontserdil soleerib Mendelssohni viiulikontserdis ERSO kontsertmeister Triin Ruubel, kes on silma paistnud nii orkestri särtsaka eestvedaja kui virtuoosse ja sisuka solistina. ERSO ees debüteeris ta solistina hooaja 2015/16 avakontserdil, esitades Neeme Järvi juhatusel Sibeliuse viiulikontserdi. Ta on mänginud ka koos teiste Eesti ja mitmete välisorkestritega, tegutseb aktiivselt erinevates kammeransamblites ning on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud.

Orkestrit juhatab Arvo Volmer, kes on pikka aega olnud Rahvusooper Estonia, Adelaide’i Sümfooniaorkestri ja Oulu Sinfonia peadirigent ja kunstiline juht. ERSOga seob teda 30 aasta pikkune koostöö, sh aastad 19932001 peadirigendina. Alates hooajast 2014/15 on ta Põhja-Itaalias Bolzano ja Trento Haydni Orkestri peadirigent.

Piletid: 5 €
OSTA PILET: PILETILEVI