Kontserdid

SUUR SUVINE KOHTUMINE. SÕBRAD

Neeme Järvi

5. juuli 2012 kell 20 — Estonia kontserdisaal

Carl Maria von Weber. “Kutse tantsule”
Pjotr Tšaikovski. Klaverikontsert nr 1 b-moll
Franz von Suppé. Koomilised variatsioonid tudengilaulu “Was kommt dort von der Höh’?” teemal ning avamäng operetile “Boccaccio”
Gioacchino Rossini. Avamäng ooperile “Wilhelm Tell”
Olga Smirnitskaja. Romanss “Esimene armastus”
Johann Strauss noorem. Valss “Hüvastijätt Peterburiga”, Adele kupleed operetist “Nahkhiir”, “Alexandrine polka”, “Vürst Barjatinski marss”, “Olga polka”, “Niko polka”

ALEKSANDR MARKOVITŠ (klaver)
ELIZABETH PAAVEL (sopran)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester

Dirigent NEEME JÄRVI


7. juunil tähistas oma 75. juubelisünnipäeva armastatud dirigent Neeme Järvi, kes on olnud kauaaegne Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Estonia teatri, Göteborgi, Detroiti ja New Jersey sümfooniaorkestri ja Šoti Rahvusorkestri peadirigent ning juhatanud kõiki maailma tipporkestreid. Praegu tegutseb Maestro lisaks ERSO-le ka Haagi Residentie-orkestri ning Orchestre de la Suisse Romande’i peadirigendi ja kunstilise juhina.

“Kõik, mida Neeme puudutab, muutub muusikaks,” on tabavalt öelnud Paul Ganson Detroiti sümfooniaorkestrist. Eesti publikul on olnud õnn seda puudutust tunda juba 56 aastat – just nii palju aastaid möödus käesoleva aasta 13. mail Neeme Järvi debüüdist ERSO ees. Ideedest ja energiast pakatava Neeme Järvi tagasitulek ERSO peadirigendiks on viinud orkestri uuele tõusulainele.

Elizabeth Paavel

Aleksandr Markovitš

5. juulil annavad Neeme Järvi ja ERSO Estonia kontserdisaalis Maestro juubelile pühendatud kontserdi “Suur suvine kohtumine: SÕBRAD”. Publikule pakutakse suviselt kerget ning rõõmsameelset kava, kus J. Straussi, Rossini, Weberi ja Suppé teoste kõrval tuleb ettekandele ka Tšaikovski kuulus I klaverikontsert Neeme Järvi kauaaegse lavapartneri Aleksandr Markovitši soleerimisel. Vokaalteostes soleerib noor sopran Elizabeth Paavel.

Kontserdi patroon on Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves.


“Highlights from a remarkable 30-year recording career”

“Highlights from a remarkable 30-year recording career”

Juunis 2012 tõi plaadifirma Chandos kuulajaini duubelCD “Highlights from a remarkable 30-year recording career”, mis koondab Neeme Järvi varasemaid salvestusi Šoti Rahvusorkestri, Bergeni Filharmoonikute, BBC Filharmoonikute, Londoni, Detroiti ja Chicago sümfooniaorkestri ja Philharmonia Orchestraga.

Maailma ühe enim plaadistanud dirigendina on Neeme Järvi  salvestanud muusikat ligi 450 plaadile, neist kolmandiku koostöös briti plaadifirmaga Chandos.

LOE LÄHEMALT: “Highlights from a remarkable 30-year recording career” ja “Ilmus uus plaadiväljaanne dirigent Neeme Järvi juubeli puhul” (Priit Kuusk). DuubelCD on müügil 5. juulil Estonia kontserdisaalis!

Täispilet 20 € / sooduspilet 15 €.