Kontserdid

SUUR SUVINE KOHTUMINE. SÕBRAD

Neeme Järvi (© Kaupo Kikkas).

5. juuli 2019 kell 20 — Alexela kontserdimaja

Jean Sibelius
Süit muusikast Maurice Maeterlincki näidendile “Pelléas ja Mélisande”

Robert Schumann
Klaverikontsert

Rudolf Tobias
“Sest Ilmaneitsist ilusast”

Peeter Vähi
“Nelikümmend kaks”

Eduard Tubin
Sümfoonia nr 5 h-moll

KALLE RANDALU klaver
ELINA NECHAYEVA
 sopran
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NEEME JÄRVI


ERSO ja maestro Neeme Järvi ootavad kõiki üle maailma Tallinnasse kokku tulnud muusikasõpru XXVII üldlaulupeo “Minu arm” eelõhtul Alexela kontserdimajja. Kontsert “Suur suvine kohtumine. Sõbrad” on osa Eesti sõprade rahvusvahelise kokkutuleku programmist. Ürituse eesmärk on tänada ettevõtjaid, poliitikuid ja kultuuritegelasi, kelle tegevus on aidanud Eestil areneda dünaamilise majanduse ning ärksa kultuurikeskkonnaga euroopalikuks riigiks. Kokkutuleku patroon on dirigent Neeme Järvi.

Eesti esimesest üldlaulupeost möödub 2019. aastal 150 aastat, muusikalist kõrgharidust hakati Eestis andma täpselt 100 aastat tagasi. Need teetähised on kindlateks nurgakivideks, millele on toetunud Eesti muusikute ja eesti muusika edulood üle kogu maailma.

ERSO, Elina Nechayeva ja Neeme Järvi Tbilisis, 2018. Foto Rauno Volmar.

Elina Nechayeva on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri klassikalise laulu erialal, pälvinud tähelepanu telekonkursil “Klassikatähed”, noorte ooperilauljate konkursil “Neue Stimmen” ning Eurovisiooni lauluvõistlusel, kus tema esitatud “La forza” tõi Lissabonist Eestile kaheksanda koha. Koos Neeme Järvi ja ERSOga on ta esinenud Gruusias, samuti Pärnu Muusikafestivalil ja Shanghai Suures Teatris. Lisaks kontsertidele Neeme Järvi juhatusel on mitmed põnevad projektid sündinud koostöös Kristjan Järviga.
2019. aasta alguses laulis ta Saku Suurhalli laval duetti koos maailmakuulsa Plácido Domingoga ja soleeris ERSO ees MustonenFesti avakontserdil Orffi “Carmina buranas”. Elina Nechayeva teeb koostööd nii Eesti kui ka välismaa heliloojatega ning lisaks ooperi-, vokaalsümfoonilisele ja kammermuusikale köidab teda piirideülene ehk crossover-žanr, millega ta soovib tekitada laialdasemat huvi klassikalise vokaali vastu.

Kalle Randalu, Neeme Järvi ja ERSO Riia Suurgildi saalis, 31.03.2016 (© Andris Pozarskis).

Meil sageli eelkõige erakordseks Mozarti-interpreediks nimetatud Kalle Randalu toob hooajal 2018/19 koos ERSOga kuulajate ette lausa kaks romantismiajastu klaverikontserti – hooaja alguses kõlavale Griegile järgneb nüüd Schumann. Randalu väärikate konkursivõitude hulgas, mille tipuks on I koht ARD-konkursilt Münchenis (1985) on ka laureaaditiitlid Schumanni konkursilt Zwickaus (1981) ning Tšaikovski konkursilt Moskvas (1982).

Neeme Järvi, Kalle Randalu ja ERSO suurepärases ettekandes jõudsid hiljuti kuulajaini kõigi Beethoveni ja Brahmsi ning Mozarti kahe klaverikontsertide plaadistused firmalt ERP.

OSTA PILET (24.40 € / 17.40 €; sponsorpilet 51.40 €)