Kontserdid

TÄHELEPANU, LÖÖKPILLID! Festival Percussion Plus 2016

Erkki-Sven Tüür: "Löökpillimängija Heigo Rosin puudutas mind väga sügavalt. Lisaks loomulikule musikaalsusele ja andekusele imetlen ma tema keskendumist ja visadust, tänu millele kõlavad isegi tehniliselt kõige keerukamad teosed tema esituses veenvalt ja loomulikult. Iga helilooja tahaks oma teoste ettekandel kogeda just sellist energeetilist ja sundimatult kirglikku esitust."

19. veebruar 2016 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja ESPRESSIVO IV kontsert

Tatjana Kozlova-Johannes (1977)
“Niidiotsad” löökpillidele (2015, esiettekanne)
Esitavad Tatjana Kozlova-Johannes, Vambola Krigul, Henrik Knarborg Larsen, Odd Kyrre Alsvik, Joakim Anterot, Rein Roos, Helena Tulve ja Lauri Ahone

Erkki-Sven Tüür (1959)
“Ardor” kontsert marimbafonile ja orkestrile (2001)
Solist HEIGO ROSIN

Rolf Wallin (1957)
“Tõus ja mõõn” (Tides) löökpillidele ja orkestrile  (1998)
Solistid Maarja Nuut, Brita Reinmann, Heigo Rosin, Ivo Lain, Karl Johann Lattikas ja Tiit Joamets

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent PAUL MÄGI


Efektse ja mitmekesise löökpillikontserdi avateoseks on 2015. aastal Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali heliloomingu aastapreemiaga auhinnatud Tatjana Kozlova-Johannese “Niidiotsad” löökpillidele. Erkki-Sven Tüüri virtuoosne marimbakontsert “Ardor” kõlab juba väga edukalt rahvusvahelist solistikarjääri alustanud marimbavirtuoos Heigo Rosina esituses ning oma põlvkonna ühe nimekama Skandinaaviamaade helilooja, norralase Rolf Wallini ligi 20 aastat tagasi valminud ning heliloojale rohkelt rahvusvahelist tuntust toonud “Tõus ja mõõn” on põnev väljakutse kuuele löökpillisolistile.

Heigo Rosin sai Eestis laiemalt tuntuks tänu 2013. aasta “Klassikatähtede” telekonkursile, kus ta pälvis II preemia ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Klassikaraadio preemiad. Aasta varem oli ta võitnud esikoha Eesti puhk- ja löökpillimängijate konkursil Tallinnas. Möödunud aasta septembri esitas ta väga edukalt Tüüri marimbakontserdi koos Kristjan Järvi ja Läänemere Noorte Filharmoonikutega kolmel kontserdil Heidenis, Zürichis ja Veronas ning 2017. aasta jaanuariks on tal kutse minna esitama sama teost juba Leipzigi Raadio (MDR) sümfooniaorkestri ette, taas Kristjan Järvi juhatusel.

Heigo Rosin alustas muusikaõpinguid 4aastasena Põltsamaa muusikakoolis klaveri erialal. 2004. aastal juhatas kirg löökpillide vastu ta Tartusse Heino Elleri nimelisse muusikakooli Raivo Rebase löökpilliklassi. 2013. aastal lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppe (cum laude) dotsent Rein Roosi löökpilliklassis ning aastal 2014 magistriõppe (cum laude) Antwerpenis Flaami Kuninglikus Konservatooriumis professor Carlo Willemsi ja professor Koen Wilmarsi löökpilliklassis. 2014. aasta sügisest õpib Heigo solisti diplomi omandamiseks Taanis Aarhusi Kuninglikus Muusikaakadeemias. 2015. aasta septembris valiti Heigo Rosin esimese Eesti muusikuna Orpheumi fondi solistide stipendiaadiks Šveitsis.

Solistina on Heigo Rosin esinenud korduvalt Läänemeremaade Noorte Filharmoonikutega, Klaipeda Kammerorkestriga, Eesti Riikliku Sümooniaorkestriga, Vanemuise Sümfooniaorkestriga, Tallinna Kammerorkestriga, Suure-Jaani Muusikafestivali orkestriga ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestiga. Lisaks on ta esinenud erinevate sooloprogrammidega nii Eestis kui Poolas, Soomes, Belgias, Hollandis, Taanis, Itaalias jm.

 

Paul MägiDirigeerib Vanemuise muusikajuht ja peadirigent ning Uppsala Kammerorkestri peadirigent Paul Mägi, kes tegutses aastaid Rahvusooper Estonia kunstilise juhi ja peadirigendina ning enne seda Läti Rahvusorkestri peadirigendina.


Vabandame kõigi ees, kes soovisid tulla kuulama Pedro Carneirot. Sõrmeluumurru tõttu ei ole tal kahjuks võimalik seekord ERSO ette soleerima tulla.


Piletid: 22 € / 16 €
Toetajapilet: 50 €

OSTA PILET: PILETILEVI, piletimaailm

LIITU ERSO SÕPRADE KLUBIGA
Kontserdi korraldajad ERSO ja EMTA

Percussion Plus 2016


Espressivo_est

 

 

 

Sarjapilet (neli kontserti) 52,80 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 38,40 €.
SARJAPILETIGA VÕIDATE 40% ÜKSIKPILETITE HINNAST!
Sarjapiletiga on ühe kontserdi hind 13,20 (üli)õpilastele ja pensionäridele 9,60 .
Sarja ESPRESSIVO piletid on müügil kuni 23.10.2015 Estonia kontserdisaali kassades, Piletilevi müügipunktides ning www.piletilevi.ee.


EuroparkKOLM TUNDI TASUTA PARKIMIST ERSO kontserdi ajal Rävala Parkimismajas
1.
Sõida parklasse ja võta parkimispilet
2. 
Valideeri parkimispilet Estonia kontserdisaali piletikontrollis
3. Parklast väljudes sisesta Estonia kontserdisaalis valideeritud parkimispilet

Rävala Parkimismaja -> Estonia

Kui otsustad linna jääda kauemaks kui 3 tundi, siis õhtune ja öine (21.00–09.00) soodushind on 0.3 €/h.
Täpsem parkimisinfo: 614 7788