Kontserdid

TALLINN –> ST PETERBURG

22. november 2012 kell 19 — Estonia kontserdisaal
24. november 2012 kell 19 — Peterburi filharmoonia Suur saal

Sarja FESTIVO II kontsert

Pjotr Tšaikovski. “Pidulik kroonimismarss”
Artur Lemba. Klaverikontsert nr 1 G-duur
Dmitri Šostakovitš. Sümfoonia nr 5 d-moll, op 47

MIHKEL POLL (klaver)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NEEME JÄRVI


ERSO ajaloos on kontserdid Peterburi (endise Leningradi) filharmoonia Suures saalis olnud alati erilise tähendusega. Viimati esineti seal käesoleva aasta märtsis Andres Mustoneni juhatusel, novembris 2012 aga pärast enam kui kolmekümne aasta pikkust vahet taas peadirigent Neeme Järvi käe all. Repertuaar on kõike muud kui tagasihoidlik, peateoseks Šostakovitši kuulus Viies sümfoonia, mille triumfaalne esiettekanne kolmveerand sajandit tagasi toimus samas saalis Jevgeni Mravinski juhatusel.

Mihkel Poll. Foto: Kaupo Kikkas

Mihkel Poll. Foto: Kaupo Kikkas

Solistina teeb oma Peterburi-debüüdi noor Eesti pianist Mihkel Poll. Praegu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Londoni Guildhalli Muusika- ja Draamakoolis õppiv Poll pälvis sel aastal Guildhalli kooli Wigmore Recital Prize’i ning andis Londoni kuulsas Wigmore Hallis väga edukaks kujunenud debüütkontserdi, mis “hinnates Londoni publiku tulihingeliste aplauside järgi, õnnestus suurepäraselt.” Mitmed kohalviibinud muusikakriitikud tunnustasid “Polli julgust valida suhteliselt keeruline kava ja ennustasid talle suurt tulevikku.” (Silver Tambur, Eesti Päevaleht, 19.06.2012). Lisaks Euroopa riikidele on arvukate konkursside võitja andnud menukad soolokontserdid ka New Yorgis ja Washingtonis.

Piletid Tallinnas: 20 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 15 €.
Tallinna kontserdi korraldaja ERSO.
Peterburi kontserdi korraldajad Peterburi Filharmoonia ja ERSO.

Mihkel Poll – ERSO resideeriv artist hooajal 2012/13
Ettekandele tuleb kolm eesti klaverikontserti:
A. Lemba Klaverikontsert nr 1 G-duur, dirigent Neeme Järvi (24., 26.11.2012), Tulve Klaverikontserdi esiettekanne, dirigent Olari Elts  (8.02.2013), Tubina Klaverikontsertiino, dirigent Neeme Järvi (5.04.2013).


ERSO toob hooajal 2012/2013 kuulajateni kuus atraktiivset kontserdisarja: PARIISI SÜMFOONIAD, FESTIVO, KLASSIKUD, MEISTRIKLASS, 1001 ÖÖD ja MAESTRO.

Antud kontsert kuulub kontserdisarja FESTIVO, milles on kokku 5 kontsert:

FESTIVO sarjapiletid on välja müüdud.

Müügil on üksikpiletid 20 € / sooduspiletid (üli)õpilastele ja pensionäridele 15 €.