Kontserdid

TALLINN –> ANN ARBOR

Triin Ruubel.

19. jaanuar 2018 kell 13 — Estonia kontserdisaal (lõunakontsert*)
19. jaanuar 2018 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja SUURLINNA TULED II kontsert

Arvo Pärt
“Cantus Benjamin Britteni mälestuseks”

Felix Mendelssohn-Bartholdy
Viiulikontsert e-moll, op. 64

Eduard Tubin
Sümfoonia nr 5 h-moll

TRIIN RUUBEL viiul
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent ARVO VOLMER


ERSO valmistub kolmandaks Ameerika-turneeks koos praeguse ja endise peadirigendi Neeme Järvi ja Arvo Volmeriga. Vaid paar päeva enne väljalendu antakse kodupublikule Ameerikas ettekandele tulevate teostega kontsert “Tallinn > Ann Arbor”, viidates sellega Floridast Californiasse viiva turnee ühele sihtkohale Michigani osariigis.

Mendelssohni viiulikontserdis soleerib ERSO kontsertmeister Triin Ruubel, kes on silma paistnud nii orkestri särtsaka eestvedaja kui virtuoosse ja sisuka solistina. ERSO ees debüteeris ta solistina hooaja 2015/16 avakontserdil, esitades Neeme Järvi juhatusel Sibeliuse viiulikontserdi. Ta on mänginud ka koos teiste Eesti ja mitmete välisorkestritega, tegutseb aktiivselt erinevates kammeransamblites ning on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud.

Arvo Volmer (© Kaupo Kikkas).

Kontserti juhatab Arvo Volmer, kes on pikka aega olnud Rahvusooper Estonia, Adelaide’i Sümfooniaorkestri ja Oulu Sinfonia peadirigent ja kunstiline juht. ERSOga seob teda 30 aasta pikkune koostöö, sh aastad 19932001 peadirigendina. Alates hooajast 2014/15 on ta Põhja-Itaalias Bolzano ja Trento Haydni Orkestri peadirigent.

Piletid: 22 € / 16 €
OSTA PILET: PILETILEVI, PILETIMAAILM


* Lõunakontsert kell 13

Pärt. “Cantus Benjamin Britteni mälestuseks”
Mendelssohn-Bartholdy. Viiulikontsert e-moll (I osa)
Tubin. Sümfoonia nr 5 h-moll (I osa)

TRIIN RUUBEL viiul
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent ARVO VOLMER

Lõunakontserdi piletid: 10 € / 6 €
OSTA PILET: PILETILEVI, PILETIMAAILM

Kontsertide korraldaja ERSO


Kontserdisarja SUURLINNA TULED esitleb Radisson Blu

Säravaid suurlinnade tulesid saab uuel hooajal koos ERSOga nautida lausa neljal kontserdil. Kontsert “Tallinn –> Ann Arbor“ lennutab Eesti esindusorkestri kolmandat korda turneele Ameerika Ühendriikidesse, kontsert “Tallinn –> Shanghai“ Hiinasse ja Hong Kongi, kontserte juhatavad ERSO endine peadirigent, praegune Bolzano ja Trento Haydni Orkestri peadirigent Arvo Volmer ja põhjanaabrite üks nimekamaid dirigente Leif Segerstam, kes külalisdirigendina teeb regulaarset koostööd sümfooniaorkestritega üle kogu maailma ja juhatab etendusi New Yorgi Metropolitan Operas, Londoni Kuninglikus Ooperiteatris, Milano La Scalas jm., peadirigendina juhatab viimastel aastatel aga Turu Filharmoonia Orkestrit.Euroopa ja Ameerika suurlinnad Pariis ja Los Angeles tulevad kuulajani koos Igor Stravinski loominguga – just need linnad olid maailmakodanikust helilooja pikaaegseimad elupaigad.Islandilt, maailma põhjapoolseimast pealinnast Reykjavíkist saabub Tallinnasse üks noorema generatsiooni ühe isikupärasemaid pianiste Víkingur Ólafsson, kelle eestvedamisel jõuavad ühisele lavale Eesti ja Islandi muusikud ning muusika.

R, 8.12.2017 – PARIIS JA LOS ANGELES, dirigent NIKOLAI ALEKSEJEV
R, 19.01.2017 – TALLINN –> ANN ARBOR, dirigent ARVO VOLMER
R, 9.03.2018 – TALLINN –> SHANGHAI, dirigent LEIF SEGERSTAM
P, 20.05.2018 – FROM ICE TO EST. Festival Practical Spirituality, ERSO kammerkoosseisud ja pianist Víkingur Ólafsson

“Suurlinna tulede” sarjapiletid: 55.- / 40.- (müügil kuni 6.12.2017)