Kontserdid

MAHLERI VIIES

21. november 2014 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja MEISTRIKLASS II kontsert

Alban Berg  (1885–1935). Passacaglia, sdn Christian von Borries  (1913/1999)
Eduard Tubin
(1905–1982). Kontrabassikontsert (1948)
Gustav Mahler (1860–1911). Sümfoonia nr 5 cis-moll (1902)

Gunārs Upatnieks (kontrabass)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent OLARI ELTS


UpatnieksLäti noorema põlvkonna kontrabassimängija Gunārs Upatnieks alustab sel sügisel oma neljandat hooaega Berliini Filharmoonikute ridades, enne seda töötas ta Läti Rahvusliku Sümfooniaorkestri kontrabassirühma kontsertmeistrina. Noore talendi rahvusvahelisele karjäärile panid aluse mitmed konkursivõidud, millest mainekaimad on esikoht ja publikupreemia rahvusvahelisel ARD-konkursil Münchenis (2009).

Eduard Tubina kontrabassikontsert on kirjutatud Eesti kontrabassivirtuoosi, kauaaegse Bostoni sümfooniaorkestri kontrabassimängija Ludvig Juhti tellimusel. Seekordne ettekanne on pühendatud Ludvig Juhti 120. sünniaastapäevale. KUULA Klassikaraadio saadet “Beethoveni sõber”, mis pühendatud kontrabassimuusikale ning Ludvig Juhtile.

Kontserdi teises pooles kõlab Gustav Mahleri V sümfoonia, mille I osa leinamarsi avab kuulus trompetisoolo ja mille imekaunis Adagietto elab nii kontserdi- kui filmimaailmas ka iseseisvat elu.

Juhatab ERSO peakülalisdirigent Olari Elts, kes põhilise aja kontserdihooajast töötab maailma eri orkestritega, hooajal 2014/15 on ootamas Hallé orkester Manchesteris, Taani Rahvusorkester, BBC Walesi sümfooniaorkester, Hollandi Raadio filharmooniaorkester, Šoti Kammerorkester, Viini Sümfoonikud jpt.

Pilet 22 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 16 €
Solaris Club kaardi esitamisel on üksikpilet Estonia kontserdisaalist ostes 5% soodsam.


meistriklass_kuku

Sarjapilet (neli kontserti) 52,80 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 38,40 €.
SARJAPILETIGA VÕIDATE 40% ÜKSIKPILETITE HINNAST!
Sarjapiletiga on ühe kontserdi hind 13,20 € / (üli)õpilastele ja pensionäridele 9,60 .
Sarja MEISTRIKLASS piletid on müügil kuni 26.09.2014 Estonia kontserdisaali kassades, Piletilevi müügipunktides ning www.piletilevi.ee.


 

mahler-196x276 (1)Näitus “Gustav Mahler ja Viin“

5. novembrist kuni aasta lõpuni on Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi Assauwe tornis avatud näitus “Gustav Mahler ja Viin“.

Rändnäituse teema on Gustav Mahleri lapsepõlv ja noorus Iglaus ja Viinis, töö Viini Õukonnaooperi direktorina, sidemed Viini Filharmoonikutega ning tema loomingu kunstiline, majanduslik ja poliitiline taust.

Näituse korraldajad Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ja Austria Suursaatkond.

Piletid: 4 € (sooduspiletid 2 €)

Vaata ka www.tmm.ee


 

ELAVIK 17. Armas sõber Eduard! esikaasAlo Põldmäe “Armas sõber Eduard!”

Alo Põldmäe äsjailmunud raamat “Armas sõber Eduard!“ on 17. väljaanne Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi sarjast “Elavik”. Selles kajastub ühe eesti muusika tippteose, Eduard Tubina Kontrabassikontserdi omapärane sünnilugu läbi USA-s elanud väljapaistva eesti kontrabassikunstniku Ludvig Juhti ja Rootsis elanud Eduard Tubina kirjade. Kirjadest saab ülevaate ka USA muusikaelust ning maailma poliitilisest situatsioonist 1940. aastate teisel poolel ning elust paguluses Rootsi. Fotod ja arhiivmaterjali näited seovad kirjavahetuse ühtseks tervikuks, aitamaks mõista üht peatükki meie muusikaajaloost, mis leidis aset väljaspool Eestit.

Raamat on müügil hästivarustatud raamatukauplustes ning soodushinnaga 10 € Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis ja 21. novembril 2014 Estonia kontserdisaalis.


EuroparkKOLM TUNDI TASUTA PARKIMIST ERSO kontserdi ajal Rävala Parkimismajas
1.
Sõida parklasse ja võta parkimispilet
2. 
Valideeri parkimispilet Estonia kontserdisaali piletikontrollis
3. Parklast väljudes sisesta Estonia kontserdisaalis valideeritud parkimispilet

Rävala Parkimismaja -> Estonia

Kui otsustad linna jääda kauemaks kui 3 tundi, siis õhtune ja öine (21.00–09.00) soodushind on 0.3 €/h.
Täpsem parkimisinfo: 614 7788