Kontserdid

TALLINN – VIIN

Neeme Järvi (© Riina Varol).

18. september 2019 kell 18 — Estonia kontserdisaal (eelkontsert ja vestlusring)
18. september 2019 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja “Suurlinna tuled” I kontsert

Heino Eller
Sümfooniline poeem “Koit”   9′

Fryderyc Chopin
“Andante spianato ja Suur särav polonees” (“Andante spianato et Grande polonaise brillante”)   15′

Anton Bruckner
Sümfoonia nr 4 “Romantiline” (“Romantische”)   60′

ZEE ZEE klaver
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NEEME JÄRVI


Kontserdisarja “Suurlinna tuled” avakontsert “Tallinn – Viin” juhatab sisse ERSO Kesk-Euroopa turnee, viidates vaid kaks päeva hiljem toimuvale ERSO ja Neeme Järvi kontserdile Viini Musikvereini kuldses saalis. See on Berliini Konzerthausi kõrval juba teine maailma kontserdipaikade absoluutsesse tippu kuuluv saal, mida maestro Järvi ja ERSO külastavad. Bruckneri muusika on aga hooaja algul erilisel aukohal, kuna Viinist edasi suundutakse Linzi rahvusvahelisele Bruckneri festivalile. Alates 1974. aastast toimuval Brucknerfestil esineb ERSO Neeme Järvi juhatusel kõrvuti Linzi Bruckneri Orkestri ja dirigent Markus Poschneri, Müncheni Filharmoonikute ja dirigent Valeri Gergijevi, Champs-Élysées’ Orkestri ja Philippe Herreweghe, Berliini Kontserdimaja Orkestri ja paljude teistega.

Zee Zee.

Tallinnas on kontserdi solist Zee Zee, kodanikunimega Zhang Zuo, kelle puhul on esile tõstetud eredat ja väljendusrikast interpretatsiooni (Belgia Ringhääling) ning tema loomingulist täiuslikkust on kiidetud eheda artistlikkuse võimsaks, kirglikuks ja mõjuvaks väljenduseks (Los Angeles Times).
Hiinas sündinud Zee Zee on õppinud New Yorgi Eastman School of Music’us, Juilliard School’is ja Baltimore’i Peabody Institute’is ning jätkab praegugi enese täiendamist pianismimaailma absoluutse tipu Alfred Brendeli juhendamisel. Ta on võitnud esikoha rahvusvahelistel pianistide konkurssidel Shenzhenis, Salt Lake Citys ja Harkivis, 2013. aastal võitis ta auhinna kuninganna Elisabethi konkursil Brüsselis. Zee Zee on teinud peadpööritava karjääri, olles esinenud paljude maailma tipporkestrite, sh BBC sümfooniaorkestri, BBC, Londoni ja Los Angelese filharmooniaorkestrite ees. ERSO ees debüteeris ta hooaja 2017/18 avakontserdil, esitades Neeme Järvi juhatusel Saint-Saënsi teise klaverikontserdi.

Kell 18 algaval eelkontserdil mõtisklevad teleajakirjanik Joonas Hellerma ja SA ERSO juhatuse liige Kristjan Hallik Eesti tulevikukontserdisaali teemadel. Konteksti pakuvad nii praeguse aja moodsaimad ja põnevaimate tehniliste lahendustega kui ka vanad ja kuulsad saalid, nagu näiteks Viini Musikvereini kuldne saal, kus ERSO juba kaks päeva hiljem esineb. Muusikalise vahepala esitab pianist Zee Zee.

Piletid: 25 € / 18 €*     PILETILEVI     PILETIMAAILM


Kontserdisari “Suurlinna tuled”

I: TALLINN – VIIN, 18.09.2019
Zee Zee klaver, ERSO, dirigent NEEME JÄRVI

II: TALLINN – RIIA. Baltimaade sümfooniaorkestrite festival, 21.11.2019
Triin Ruubel viiul, ERSO, Läti RSO, Leedu RSO, dirigent GUNTIS KUZMA

III: ROOMA KARNEVAL, 30.04.2020
Arete Kerge sopran, ERSO, dirigent GIORDANO BELLINCAMPI

IV: PÄRT JA SIBELIUS, 15.05.2020
Anne Akiko Meyers viiul, ERSO, dirigent KRISTJAN JÄRVI


Sarjapilet (neli kontserti): 74 € / 59 €* (üksikpiletitena ostes 100 € / 72 €).
* Soodushinnaga pilet kehtib õpilastele, tudengitele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi esitamisel.