Kontserdid

TELEKONKURSI “KLASSIKATÄHED 2014” VÕITJATE GALAKONTSERT

16. aprill 2014 kell 18 — Estonia kontserdisaal

Telekonkursi “Klassikatähed 2014” võitja Katariina Maria Kits ning finalistid Elina Netšajeva ja Henri Zibo Estonia kontserdisaalis astuvad lavale koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga. Dirigent on Toomas Vavilov.

Neil, kes ise kohale tulla ei saa, on võimalus kontserti nautida Klassikaraadio otseülekande vahendusel.

Finaalsaate žürii külalisliige viiuldaja, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsertmeister Arvo Leibur: „Ma olen tulemusega rahul. Imetlen Katariina Maria oskust viiulile nii mitmekülgselt läheneda ja seda nii noores eas. Võib õnnelik olla, et meil on selliseid andeid.“


2013. aasta kevadel esmakordselt Eesti Kontserdi ja Eesti Rahvusringhäälingu koostöös toimunud ja ülipopulaarseks osutunud noorte interpreetide telekonkurss “Klassikatähed” sai eelmisel hooajal Eesti  Rahvusringhäälingu populaarseima telesaate tiitli. Telekonkursil osales kaheksa noort muusikut, kellest võitjaks tuli 17-aastane tšellist Marcel Johannes Kits, kes pälvis ka ERSO ning Eesti Kontserdi preemiad. Finaali pääsesid veel löökpillimängija Heigo Rosin ja klarnetist Marten Altrov, kes mõlemad said ka Klassikaraadio auhinna ning Heigo Rosin ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia auhinna.

“KLASSIKATÄHED 2014” esimeses saates astuvad žürii ja televaatajate ette Katariina Maria Kits (viiul), Rene Laur (alt-saksofon), Pipilota Neostus (flööt), Elina Netšajeva (laul), Taavi Orro (klarnet), Anni Ruugla (flööt), Henri Zibo (akordion) ja Jakob Teppo (klaver).

Telekonkurss “Klassikatähed 2014” koosneb kokku kuuest televooru otsesaatest ETVs ja 26. märtsil Estonia kontserdisaalis toimuvast kontserdivoorust. Konkursi lõpetab 16. aprillil Estonia kontserdisaalis toimuv finalistide galakontsert.

“Klassikatähed 2014” veebilehelt klassikatähed.err.ee saab infot konkursi ja osalejate kohta, saate ajal saab sealt jälgida portaali MENU otseülekannet lava taga toimuvast.

Kätt sündmuste pulsil hoiab ka saate Facebooki leht.

Piletid: 8 €.
Kontserdi korraldajad: Eesti Kontsert, Eesti Televisioon, Klassikaraadio ja ERSO.