Kontserdid

THOMAS HAMPSON JA MAHLER

Thomas Hampson (© Dario Acosta).

27. september 2017 kell 20 — Estonia kontserdisaal

Gustav Mahler
Blumine
“Rändselli laulud” (Lieder eines fahrenden Gesellen)
Sümfoonia nr 1 D-duur

THOMAS HAMPSON bariton
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NEEME JÄRVI


Esmakordselt Eestis – Ameerika staarbariton Thomas Hampson!

“Vaieldamatult on ta üks maailma võimsamaid ooperilauljaid… tema bariton on nii rikkalik, et sellega võiks kujutada kogu maailma.” (Diane Sawyer “Good Morning America”).

Thomas Hampson naudib ainulaadset rahvusvahelist karjääri ooperilaulja, plaadistava artisti ja n-ö laulva suursaadikuna, kes on interpreeditöö kõrval aktiivselt tegev ka teaduse, hariduse ja tehnoloogia valdkonnas. Hiljuti sai temast Ameerika Kunstide ja Teaduste Akadeemia liige ning 2003. aastal asutatud Hampsong Foundation’i vahendusel rakendab ta vokaalmuusikat kultuuridevahelise mõistmise ja dialoogi edendamisel. Palju kordi maailma kauneima baritonihäälega lauljaks tituleeritud Hampsoni kollektsioonis on rohkelt nii Grammy, Echo kui Edisoni auhindu, ta on salvestanud üle 150 heliplaadi, tema päralt on maailma parimad ooperi- ja kontserdilavad ning välimuse poolest võiks ta vabalt olla filmistaar.

Ettekandele tulevad kaks meistriteost Gustav Mahleri varase loomingu hulgast: “Rändselli laulud”, vokaaltsükkel helilooja enda tekstidele – helilooja sõnade kohaselt on laulud loodud “nii, nagu oleks üht rändselli tabanud saatuselöök ja nüüd läheb ta laia maailma rändama” – ning nooruslikult helge ja uljas I sümfoonia.

Kontserti tuleb salvestama Ameerika nimekas filmirežissöör Jason Starr, kes on Thomas Hampsoni, Neeme Järvi ja teiste maailma tippinterpreetidega salvestanud mitmeid Mahleri teoseid. Ülemaailmse leviga DVD annab välja Video Artists International koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga.

Piletid: 50 € / 35 € / 20 €
OSTA PILET: PILETILEVI, PILETIMAAILM

Kontserdi korraldaja ERSO