Kontserdid

TOPELTKONTSERT

Neeme Järvi (© Frederick Stucker).

3. november 2017 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja HARMOONIA I kontsert

Heino Eller
Sümfooniline poeem “Koit“

Johannes Brahms
Kontsert viiulile, tšellole ja orkestrile a-moll, op. 102

Jean Sibelius
Sümfoonia nr 3 C-duur, op. 52

ANNA-LIISA BEZRODNY viiul
JAN-ERIK GUSTAFSSON tšello
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NEEME JÄRVI


Põhjamaiselt karget kava raamivad Eesti ja Soome klassikute tuntud oopused: Eesti klassikalise muusika üheks tunnuslooks kujunendud Elleri “Koit” ning Sibeliuse 3. sümfoonia, mida ERSO ja Neeme Järvi tutvustavad ka 2018. aasta jaanuaris-veebruaris ERSO kolmandal Ameerika-turneel.

Brahmsi topeltkontserdi solistid on muusikute suguvõsast pärinev nimekaim Eesti viiulisolist Anna-Liisa Bezrodny ja Soome praeguse aja üks väljapaistvaim tšellosolist Jan-Erik Gustafsson, keda võib maailma kontserdilavadel sageli just koos musitseerimas kuulda.

Anna-Liisa Bezrodny (© Kaupo Kikkas).

Bezrodny on andnud nii soolokontserte kui esinenud orkestrite ees paljudel maailma mainekatel lavadel, sh Londoni Royal Festival Hall, Barbican Hall ja Wigmore Hall, Berliini Konzerthaus, Kölni Filharmoonia, Peterburi Filharmoonia, Moskva Konservatooriumi Suur saal. Tema lavapartneriteks on olnud Londoni orkester Philharmonia, Birminghami Sümfooniaorkester, Moskva Tšaikovski-nimeline sümfooniaorkester, Helsingi Linnaorkester, ERSO jpt. Ta on võitnud mitmeid auhindu ning lisaks interpreeditegevusele õpetab Londoni Guildhall School of Music and Drama’s.

Jan-Erik Gustafsson.

Jan-Erik Gustafssoni rahvusvaheline karjäär sai alguse koos aasta noore muusiku tiitli võitmisega Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) korraldataval “Klassika-eurovisiooni“ konkursil Kopenhaagenis (1986). Ta on soleerinud paljude Ameerika, Euroopa ja Kaug-Ida orkestrite ees, osalenud paljudel kammermuusika festivalidel ning on Soomes Loviisas toimuva Sibeliuse Festivali kunstiline juht.

Piletid: 22 € / 16 €
OSTA PILET: PILETILEVI, PILETIMAAILM

Kontserdi korraldaja ERSO


Kontserdisarja HARMOONIA esitleb E-piim

Kontserdisarja “Harmoonia” kontserte juhatavad ERSO peadirigent ja kunstiline juht Neeme Järvi ning tema noorem poeg, lennukate ja innovaatiliste ideedega Kristjan Järvi, kes on Leipzigi MDR-i sümfooniaorkestri ja Gstaadi festivali orkestri peadirigent ning Absolute Ensemble’i ja Läänemeremaade Filharmoonikute asutajaliige ja dirigent.Brahmsi topeltkontserdis soleerivad nimekaim Eesti viiulisolist Anna-Liisa Bezrodny ja Soome praeguse aja üks väljapaistvaim tšellosolist Jan-Erik Gustafsson, keda võib maailma kontserdilavadel sageli koos musitseerimas kuulda. Kontsert “Särav flööt“ on pühendatud läbi aegade kõige väljapaistvama ja mõjukama Eesti puhkpillimängija flötist Samuel Sauluse 85. sünniaastapäevale. Mozarti flöödikontserdi ning topeltkontserdi flöödile ja harfile solistideks on Euroopa Kammerorkestri ja Frankfurdi hr-sümfooniaorkestri sooloflötist Clara Andrada de la Calle ja ERSO sooloharfimängija Assia Cunego. ERSO hooajalõpufestivali “Practical Spirituality” kavasse kuuluv “Ring” ühendab kahe Saksa helilooja, Richard Wagneri ning Sven Helbigi suurejoonelist sünteeskunstiteose ideest kantud loomingut.

R, 3.11.2017 – TOPELTKONTSERT, dirigent NEEME JÄRVI
R, 4.05.2018 – SÄRAV FLÖÖT. Samuel Saulus 85, dirigent NEEME JÄRVI
N, 24.05.2018 – RING. Festival Practical Spirituality, dirigent KRISTJAN JÄRVI 

“Harmoonia” sarjapiletid: 42 € / 30 € (müügil kuni 1.11.2017)
OSTA SARJAPILET