Kontserdid

TREVINO JA BRUCKNER

Robert Trevino (© Lisa Hancock).

22. detsember 2017 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja MAESTRO III kontsert

Robert Schumann
Klaverikontsert a-moll, op. 54

Anton Bruckner
Sümfoonia nr 6 A-duur

IRINA ZAHHARENKOVA klaver
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent ROBERT TREVINO


Irina Zahharenkova (© Pette Rissanen).

Irina Zahharenkova on oma generatsiooni üks väljapaistvamaid ja omanäolisemaid pianiste. Ta on võitnud peapreemiad mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel, nagu Artur Rubinsteini konkurss Tel Avivis (2008), Bachi konkurss Leipzigis (2006), Alessandro Casagrande konkurss Itaalias (2006), Georges Enescu konkurss Rumeenias (2005), konkurss “Prémio Jaén” Hispaanias (2004). Eestis äratas ta tähelepanu juba 2002. aastal, pälvides VI Eesti pianistide konkursil diplomi, ERSO preemia ja publiku tulise poolehoiu, mis saadab tema kontserte tänaseni.

Irina Zahharenkova on õppinud klaverit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Lilian Semperi ning Sibeliuse Akadeemias prof Hui-Ying Liu-Tawaststjerna juures. Lisaks annab ta sageli kontserte ka ajaloolistel klahvpillidel – klavessiinil ja haamerklaveril.

Ta on esinenud festivalidel Itaalias, Saksamaal, Soomes, Norras ja Eestis ning olnud solist ERSO, Tallinna Kammerorkestri, Helsingi Linnaorkestri, Iisraeli Filharmoonikute, Orchestre de la Suisse Romande’i, Orchestre National de Lorraine’i ja mitmete teiste orkestrite ees. Tähelepanu on äratanud ka tema plaadistused, millest eriti positiivseid hinnanguid on saanud Scarlatti sonaatide CD (Classical Records, 2012).

“Hingetukstegev”, “erakordne”, “suurepärane” – just selliseid ülivõrdeid kasutavad kriitikud, ajakirjanikud ja kontserdikülastajad pärast Ameerika noorema põlvkonna dirigendi Robert Trevino juhatatud kontserte.

Trevino rahvusvaheline tähelend algas aastal 2013, kui ta kutsuti Moskva Suurde teatrisse Vassili Sinaiski asendajana juhatama Verdi “Don Carlose” uuslavastust. Meedias võrreldi seda debüüti sensatsiooniga, mille enam kui 60 aastat tagasi Moskvas oli korraldanud tema kaasmaalasest pianist Van Cliburn. Trevino pälvis “Kuldse maski” auhinna ning peagi järgnesid kutsed mitmete maailma tipporkestrite, sh Londoni Filharmooniaorkestri, Müncheni ja Dresdeni filharmoonikute, San Francisco Sümfooniaorkestri, Prantsuse Rahvusorkestri, Peterburi Filharmoonikute jpt ette. Alates 2016. aastast on Robert Trevino Baskimaa Rahvusorkestri peadirigent.

Piletid: 22 € / 16 €
OSTA PILET: PILETILEVI, PILETIMAAILM

Kontserdi korraldaja ERSO


Kontserdisarja MAESTRO esitleb AUDI

Kontserdisari “Maestro” on tõeline tähtede paraad: esmakordselt jõuavad Eestisse laia rahvusvahelise haardega Austria viiuldaja ja dirigent Thomas Zehetmair ning Ameerika noorema põlvkonna dirigent, väga kiire rahvusvahelise karjääri teinud Robert Trevino, kes sügisel alustab teist hooaega Baskimaa Rahvusorkestri peadirigendina. Neile sekundeerib ERSO peakülalisdirigent Olari Elts, kelle puhul tõstetakse ikka ja jälle esile suurepärast kavade koostamise oskust, vastupandamatut energiat ja musitseerimisrõõmu. Solistidena kaunistavad sarja maailma parimate orkestrite ees soleeriv lätlannast viiuldaja Baiba Skride, kelle esituses kõlab Elleri viiulikontsert, ja Eesti üks väljapaistvamaid ja omanäolisemaid pianiste Irina Zahharenkova, kes soleerib Schumanni klaverikontserdis.

R, 13.10.2017 – ZEHETMAIR JA MENDELSSOHN, dirigent THOMAS ZEHETMAIR
R, 17.11.2017 – ELTS JA SKRIDE, dirigent OLARI ELTS
R, 22.12.2017 – TREVINO ja BRUCKNER, dirigent ROBERT TREVINO

“Maestro” sarjapiletid: 42 € / 30 € (müügil kuni 11.10.2017)