Kontserdid

XII rahvusvaheline uue muusika festival NYYD – TULEVIKUSÜMFOONIAD

28. oktoober 2011 kell 19 — Estonia kontserdisaal

HK Gruber
“Rough Music”, kontsert löökpillidele ja orkestrile
“Northwind Pictures”
“Dancing in the Dark”

Colin Currie (löökpillid)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent HK GRUBER


ERSO teiseks kavaks NYYD-il on autorikontsert, kus oma teoseid juhatab maailmanimega mitmekülgne muusik HK (Heinz Karl) Gruber, nn III Viini koolkonna juhtfiguur.

HK Gruberi läbimurdeteose, pandemooniumi “Frankenstein!!” (1978) esitused jätkavad praegugi tiirlemist ümber maakera (Eestis 1999, Von Krahli Teatri ja NYYD Ensemble’iga). Alates “Frankensteinist!!” on Gruber, kord helilooja, kord dirigendi, kord lauljana, tähtsaimate kontserdikeskuste ja festivalide püsikülaline. Ta on juhatanud selliseid orkestreid nagu Viini ja Los Angelese Filharmoonikud, Baieri RSO, Tokyo Metropolitan Orchestra, Leipzigi Gewandhaus-Orchester jpt. 2009. aastast on ta BBC Philharmonic Orchestra residenthelilooja ja dirigent.

Autorikava annab mitmetahulise pildi Gruberi orkestriloomingust: virtuoosne löökpillikontsert, solistiks silmapaistvamaid uue muusika interpreete Colin Currie, Viini Filharmoonikute ja Sir Simon Rattle’i tellimusena sündinud “Dancing in the Dark” ning paari kuu eest Grafeneggi festivalil esiettekantud “Northwind Pictures”.


Kontserdi korraldajad Eesti Kontsert ja ERSO.
Üksikpilet 15 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 11 €.