Kontserdid

TULILIND

Triin Ruubel.

8. aprill 2022 kell 18 — Estonia kontserdisaal (eelkontsert)
8. aprill 2022 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Kontserdisarja “Maa laul” III kontsert

Alberto Ginastera
Neli tantsu balletist “Rantšo“ (“Estancia”)    ~14’

Tôru Takemitsu
“Nostalgia“ (“Nostalghia”)    ~16’

Igor Stravinski
“Tulilind“ (“L’oiseau de feu”)     ~30’

TRIIN RUUBEL viiul
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent BAS WIEGERS


Eelkontserdil kell 18 kõlab Veljo Tormise teos “Suure härja tapmine”, mille esitavad ANDRES KONTUS tromboonil ja JANA PEÄSKE klaveril. Toidu mõjust keskkonnale räägib AS Civitta Eesti  jätkusuutlikkuse ekspert SIRLI PEHME.


Piletid 26 € / 19 €:  PILETILEVI     PILETIMAAILM
Kontserdipilet sisaldab pääsu eelkontserdile


Kontserdi “Tulilind” peateoseks on süit Igor Stravinski samanimelisest muinasjutuballetist, milles tuntud vene muinasjuttu Surematust Kaštšeist on täiendatud uue tegelase – müütilise tulilinnuga. Esmakordselt kõlas “Tulilinnu” muusika Tallinnas ringhäälingu orkestri (praeguse ERSO) esituses 85 aastat tagasi helilooja enda juhatusel. Seekord tuleb ettekandele 1945. aastal koostatud süit.

Õhtu algab tantsudega argentiina helilooja Alberto Ginastera rantšoelu-teemalisest balletist “Estancia” ning jaapani helilooja Tôru Takemitsu “Nostalgia” on pühendatud vene filmirežissöör Andrei Tarkovskile. Solistina astub ERSO ette orkestri kontsertmeister Triin Ruubel.

Hollandi dirigent Bas Wiegers on silma paistnud oma karimaatilisuse ja avatusega, tema juhatusel on mänginud arvukad Euroopa orkestrid, sh Haagi Residentieorkester, Hollandi ja Rotterdami filharmoonikud, Kölni WDR sümfooniaorkester jt. Alates aastast 2018 on ta Viini Konzerthausis resideeriva kammerorkestri Klangforum Wien peakülalisdirigent, tegemist on orkestriga, millel ametlikku peadirigenti ei olegi. ERSO ja Bas Wiegersi koostöö sai alguse 2016. aasta kevadel Kölnis toimunud festivalil “Acht Brücken”.

Loe lähemalt:
www.baswiegers.com
www.triinruubel.com

Kontserdi korraldaja ERSO.