Kontserdid

USK, LOOTUS, ARMASTUS

26. veebruar 2016 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja NAUTIMUS I kontsert

Detlev Glanert (1960)
“Kauge maa” (Weites Land; 2013)
“Neli prelüüdi ja tõsist laulu” (Vier Präludien und Ernste Gesänge) bassbaritonile ja orkestrile (Brahmsi “Nelja tõsise laulu põhjal; 1896/2004–05)

Antonín Dvořák (1841–1904)
Sümfoonia nr 7 d-moll, op 70 (1885)

STEPHAN LOGES (bass-bariton)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent OLARI ELTS


Nüüd jääb usk, lootus, armastus,
need kolm,
aga suurim neist on armastus.

2Kontserdi pealkiri pärineb Uue Testamendi Pauluse esimesest kirjast korintlastele, mis oli ühtlasi aluseks Johannes Brahmsi eelviimaseks jäänud oopuse, vokaaltsükli “Neli tõsist laulu” viimasele osale. Saksa helilooja, eelkõige ooperimuusikaga ilma teinud Detlev Glanerti edu pandiks on kindlasti tema suhtumine kuulajasse: “Muusika peab rääkima midagi sinu enda elu kohta, sinu kohta. See põhimõte peab valitsema nii ooperi- kui orkestrimuusikas. Ja kui ta ei räägi, siis ta sureb.” Maise elu ajalikkus ning selle mõtestamine on inimeste jaoks olnud olulised teemad olenemata ajast ja kultuurist. Nii otsustas Glanert tuua Brahmsi üle saja aasta tagasi loodud laulud lähemale tänasele publikule. Ta mitte ainult ei orkestreerinud, vaid ka laiendas neid, lisades sissejuhatuse ja vaheosad. “Glanert näitab originaali vastu üles nii imetlust kui respekti. /…/ Lõpptulemus on tõeliselt liigutav…” (The Guardian, 31.07.2006). Brahmsi-Glanerti lauludes soleerib karismaatiline ja tumeda tämbriga Saksa bass-bariton Stephan Loges.

Kontserdi teises pooles kõlab Tšehhi rahvuslik-romantilise koolkonna esindaja Antonín Dvořáki VII sümfoonia. Juba pärast ülimenukat esiettekannet helilooja enda juhatusel Londonis tunnistati see üheks paremaks kaasaegseks sümfooniaks ning teos on jäänud tänaseni orkestrite püsirepertuaari.

Kontserti juhatab ERSO peakülalisdirigent Olari Elts, kelle haare üle maailma iga aastaga laieneb ning kelle puhul kriitikud aina enam ülivõrdeid kasutavad. “Show tõeline staar oli Eesti dirigent Olari Elts, kes võlus justkui imekombel välja analüütilised, mikroskoopiliselt detailsed esitused, millest kiirgas spontaansust, värskust ja eredat elu.” (The Scotsman, 11.05.2015). “Tal on poisilik ja pulbitsev karisma. See kandus publikuni.” (The Scotsman, 3.12.2014).

Piletid: 22 € / 16 €
Toetajapilet: 50 €

OSTA PILET: PILETILEVI, piletimaailm
OSTA SARJAPILET (NAUTIMUS)

LIITU ERSO SÕPRADE KLUBIGA
Kontserdi korraldaja ERSO


Liviko_esitleb_Nautimus_est_uus

 

 

 

 

Sarjapilet (kolm kontserti) 39,60 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 28,80 €.
SARJAPILETIGA VÕIDATE 40% ÜKSIKPILETITE HINNAST!
Sarjapiletiga on ühe kontserdi hind 13,20 (üli)õpilastele ja pensionäridele 9,60 .
Sarja NAUTIMUS piletid on müügil kuni 26.02.2016 Estonia kontserdisaali kassades, Piletilevi müügipunktides ning www.piletilevi.ee.


EuroparkKOLM TUNDI TASUTA PARKIMIST ERSO kontserdi ajal Rävala Parkimismajas
1.
Sõida parklasse ja võta parkimispilet
2. 
Valideeri parkimispilet Estonia kontserdisaali piletikontrollis
3. Parklast väljudes sisesta Estonia kontserdisaalis valideeritud parkimispilet

Rävala Parkimismaja -> Estonia

Kui otsustad linna jääda kauemaks kui 3 tundi, siis õhtune ja öine (21.00–09.00) soodushind on 0.3 €/h.
Täpsem parkimisinfo: 614 7788