Kontserdid

UUEST MAAILMAST

Neeme Järvi. Foto: Simon van Boxtel

Neeme Järvi ((© Simon van Boxtel).

21. detsember 2012 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja PARIISI SÜMFOONIAD III kontsert
Sarja KLASSIKUD III kontsert

Franz Joseph Haydn. Sümfoonia nr 84 Es-duur
Wolfgang Amadeus Mozart. Flöödikontsert D-duur, KV 314
Antonín Dvořák. Sümfoonia nr 9 e-moll, op 95 “Uuest maailmast” 

SHARON BEZALY (flööt)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NEEME JÄRVI
 


Sharon Bezaly. Foto Mark Harrison

Sharon Bezaly. Foto Mark Harrison

 

“Jumala kingituseks flöödile” (Times) ning “flöödi-Paganiniks” (Monde de la Musique) nimetatud Sharon Bezaly on valitud aasta artistiks (2002, Klassik Echo) ning aasta nooreks artistiks (2003, Cannes Classical Awards). Internetiväljaanne Classics Today on teda ülistanud kui flöödimängijat, kellele praegu maailmas võrdväärset ei leidu. Frankfurter Allgemeine Zeitung on Bezalyt võrrelnud selliste 20. sajandi muusikalegendidega nagu viiuldaja David Oistrahh ja pianist Vladimir Horowitz. 

Bezaly alustas flöödiõpingutega 11-aastaselt ning vaid kolm aastat hiljem tegi oma solistidebüüdi koos Iisraeli filharmooniaorkestriga Zubin Mehta juhatusel. Pärast Pariisi konservatooriumi lõpetamist mängis ta mõnda aega esimest flööti Salzburgi Camerata Academicas, viimased viisteist aastat on ta pühendunud rahvusvahelisele solistikarjäärile. Bezaly on mänginud peaaegu kõigi maailma tipporkestrite ees ning andnud soolokontserte prestiižikaimates kontserdisaalides üle maailma. Tema arvukad salvestused firmale BIS on pälvinud professionaalide kõrgeimaid hinnanguid ning esiletõstmisi mainekaimates muusikaajakirjades. 

Praeguseks on Bezalyle pühendatud 17 flöödikontserti, teiste seas on autorite hulgas Sofia Gubaidulina ja Kalevi Aho. Bezaly oli esimene puhkpillimängija, kelle Haagi Residentie-orkester koos peadirigent Neeme Järviga valis orkestri resideerivaks artistiks (hooajal 2007/08). 

Sharon Bezaly mängib firma Muramatsu 24-karaadisel kuldflöödil. 

Piletid: 20 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 15 €.
Kontserdi korraldaja ERSO. 


ERSO toob hooajal 2012/2013 kuulajateni kuus atraktiivset kontserdisarja: PARIISI SÜMFOONIAD, FESTIVO, KLASSIKUD, MEISTRIKLASS, 1001 ÖÖD ja MAESTRO. 

Antud kontsert kuulub kahte kontserdisarja:
PARIISI SÜMFOONIAD, milles on kokku 6 kontsert: 

ja KLASSIKUD, milles on kokku 5 kontsert: 

Sarjade PARIISI SÜMFOONIAD ja KLASSIKUD piletid on välja müüdud.
Müügil on üksikpiletid 20 € / sooduspiletid (üli)õpilastele ja pensionäridele 15 €.