Kontserdid

VIIS PÜHA PUUD

8. november 2012 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja KLASSIKUD II kontsert

Robert Schumann. Sümfoonia g-moll “Zwickau” (lõpetamata)
John Williams. “Viis püha puud” (fagotikontsert)
Ludwig van Beethoven. Sümfoonia nr 2 D-duur, op 36

PEETER SARAPUU (fagott)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent OLARI ELTS


Nagu heaks tavaks saanud, pakub ERSO ja Helsingi Linnaorkestri peakülalisdirigent Olari Elts publikule midagi uut, põnevat ja intrigeerivat.

Ameerika helilooja, dirigent ja pianist John Towner Williams on maailma filmimuusika vaieldamatu megastaar, just tema on kirjutanud muusika sellistele filmidele nagu “Tähesõjad”, “Superman”, “Indiana Jones”, “Jurassic Park”, “Schindleri nimekiri”, “Harry Potteri” kolm esimest filmi jpt. Ta on võitnud viis Oscarit, neli Kuldgloobust, seitse Briti Filmiakadeemia auhinda ning 21 Grammyt. Oma 47 Oscari-nominatsiooniga on ta Walt Disney järel enimnomineeritute nimekirjas teisel kohal. 1995. aastal New Yorgi Filharmoonikute 150. aastapäeva puhul loodud “Viis püha puud” on kirjutatud selle orkestri esifagotist Judith LeClairile. Teose viis osa on pühendatud keldi mütoloogias pühaks peetud puudele.

Peeter Sarapuu. Foto: Peeter Laurits

Peeter Sarapuu. Foto: Peeter Laurits

Soleerib ERSO fagotirühma kontsertmeister ning tunnustatud kammermuusik Peeter Sarapuu, kelle puhul on esile tõstetud nii probleemitut tehnilist suutlikkust kui kuulamapanevat musitseerimislaadi. “Sarapuu pole sära taotlev solist ega tehnikaga epateeriv virtuoos. Tema esitatu on kuidagi aus ja lakikihita, ent elus ning südamlik.” (Heili Vaus-Tamm, Sirp 18.05.2007).

Ettekandele tulevad ka Robert Schumanni harvaesitatav noorpõlveteos, Beethoveni helikeelest mõjutatud, lõpetamata jäänud nn “Zwickau-sümfoonia”, ning Beethoveni II sümfoonia.

Piletid: 20 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 15 €.
Kontserdi korraldaja ERSO.


ERSO toob hooajal 2012/2013 kuulajateni kuus atraktiivset kontserdisarja: PARIISI SÜMFOONIAD, FESTIVO, KLASSIKUD, MEISTRIKLASS, 1001 ÖÖD ja MAESTRO.

Antud kontsert kuulub kontserdisarja KLASSIKUD, milles on kokku 5 kontsert: 

 
 
  • 19.10.2012 SURM JA SELGINEMINE
  • 8.11.2012 VIIS PÜHA PUUD
  • 21.12.2012 UUEST MAAILMAST
  • 1.03.2013 LOOMINE
  • 12.04.2013 SUUR SÜMFOONIA
  • Sarja KLASSIKUD piletid on välja müüdud.
    Müügil on üksikpiletid 20 € / sooduspiletid (üli)õpilastele ja pensionäridele 15 €.