Kontserdid

VOLBRIÖÖ KONTSERT

Olari Elts, 4.12.2019. Foto Priit Mürk/ERR.

30. aprill 2022 kell 20 — Estonia kontserdisaal (eelkontsert)
30. aprill 2022 kell 21 — Estonia kontserdisaal

Kontserdisarja “Audiospaa” esitleb Radisson Collection

Modest Mussorgski
“Öö lagedal mäel”

Ondrej Adámek
“Keskpäevanõid” (“Polednice”)

Rudolf Tobias
“Walpurgi burlesk” (sdn Eduard Tubin)

Felix Mendelssohn
“Esimene volbriöö” (“Die erste Walpurgisnacht”)

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Kaastegev Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Dirigent OLARI ELTS


Piletid 26 € / 19 €:  PILETILEVI     PILETIMAAILM
OSTA SARJAPILET
Juhised ohutuks kontserdikülastuseks


Volbriõhtul hullutavad Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja dirigent Olari Elts publikut Walpurgi öö teemast inspireeritud teostega, mis pärinevad eri rahvusest heliloojate sulest.

Tormilist nõiasabatit kujutava kontserdi avab Mussorgski sümfooniline poeem “Öö lagedal mäel”, mis sai tuntuks eelkõige tänu Walt Disney filmile “Fantaasia”. Tšehhi poeedi Karel Jaromír Erbeni poeem “Keskpäevanõid” on inspireerinud mitut tema kaasmaalast.

Kui Dvořáki versiooni on Eesti publik juba kuulnud, siis tšehhi noorema põlvkonna helilooja Ondrej Adámeki 2013. aastal valminud teos koorile ja orkestrile kõlab siin esmakordselt. Rudolf Tobiase algselt klaverile kirjutatud “Walpurgi burlesk” ning Felix Mendelssohni “Esimene volbriöö” põhinevad Goethe “Fausti” “Volbriöö stseenil”. Hiljem Eduard Tubina orkestreeritud “Walpurgi burlesk” on Tobiase üks omanäolisemaid teoseid: “fantastilistesse kõrgustesse tormav, pöörasest stiihiast kantud, nõiduslik oma unistuslikes nägemustes, dionüüsoslik oma ürgses jõulisuses,” nagu on seda tabavalt kirjeldanud Vardo Rumessen.

Kontserdi korraldaja ERSO.