Kontserdid

VOLBRIÖÖ KONTSERT

Olari Elts, 4.12.2019. Foto Priit Mürk/ERR.

30. aprill 2022 kell 20 — Estonia kontserdisaal (eelkontsert)
30. aprill 2022 kell 21 — Estonia kontserdisaal

Kontserdisarja “Audiospaa” esitleb Radisson Collection

Modest Mussorgski
“Öö lagedal mäel”    ~10’

Ondřej Adámek
“Päevanõid” (“Polednice”)    ~20’

Rudolf Tobias
“Walpurgi burlesk” (orkestreerinud Eduard Tubin)    ~6’

Felix Mendelssohn
“Esimene Walpurgi öö” (“Die erste Walpurgisnacht”)    ~30’

TUURI DEDE metsosopran
JUHAN TRALLA
tenor
TAMAR NUGIS
bariton (Rahvusooper Estonia)
HENRY TIISMA
bass
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester

Kaastegev Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Dirigent OLARI ELTS


Eelkontserdil kell 20 räägivad vaimse tervise teemadel Andero Uusberg ja Olari Elts. Muusikalise numbrina kõlab Mirjam Tally “Sarvikud sõnelevad” kahele tšellole, esitavad Indrek Leivategija ja Villu Vihermäe.


Piletid 26 € / 19 €:  PILETILEVI     PILETIMAAILM
Kontserdipilet sisaldab pääsu eelkontserdile

Julgustame publikut tulema kontserdile värvikates kostüümides. Meeleolukate jäädvustuste pildistamiseks ootab teid fuajees fotosein.


Volbriõhtul hullutavad Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja dirigent Olari Elts publikut Walpurgi öö teemast inspireeritud teostega, mis pärinevad eri rahvusest heliloojate sulest.

Tormilist nõiasabatit kujutava kontserdi avab Mussorgski sümfooniline poeem “Öö lagedal mäel”, mis sai tuntuks eelkõige tänu Walt Disney filmile “Fantaasia”. Tšehhi poeedi Karel Jaromír Erbeni poeem “Päevanõid” on inspireerinud mitut tema kaasmaalast. Kui Dvořáki versiooni on Eesti publik juba kuulnud, siis tšehhi noorema põlvkonna helilooja Ondřej Adámeki 2013. aastal valminud teos koorile ja orkestrile kõlab siin esmakordselt. Rudolf Tobiase algselt klaverile kirjutatud “Walpurgi burlesk” ning Felix Mendelssohni “Esimene Walpurgi öö” põhinevad Goethe “Fausti” “Volbriöö stseenil”. Hiljem Eduard Tubina orkestreeritud “Walpurgi burlesk” on Tobiase üks omanäolisemaid teoseid: “fantastilistesse kõrgustesse tormav, pöörasest stiihiast kantud, nõiduslik oma unistuslikes nägemustes, dionüüsoslik oma ürgses jõulisuses,” nagu on seda tabavalt kirjeldanud Vardo Rumessen.

Kontserdi korraldaja ERSO.