Kontserdid

VÕRU – CĒSIS

Kaspar Mänd.

13. märts 2020 kell 19 — Võru kultuurimaja Kannel
14. märts 2020 kell 19 — Cēsise Vidzeme kontserdisaal

Lähtudes Vabariigi valitsuse suunistest annab ERSO teada, et orkestri lähiaja kontserdid jäävad ära.  

Võrus toimuma pidanud kontserdi piletid ostetakse tagasi kuni 20. maini 2020 kõikides Piletilevi müügikohtades v.a Circle-K teenindusjaamad. Pdf-piletid ostab Piletilevi kontor tagasi automaatselt.

Kontsert Cēsises toimub lähiajal. Täpse info avaldame peagi ERSO kodulehel.


Raimo Kangro
“Arcus”     10’

Ludwig van Beethoven
Klaverikontsert nr 5     40’

Nikolai Rimski-Korsakov
Sümfooniline süit “Šeherezade”    45’ 

ANDREJS OSOKINS klaver
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent KASPAR MÄND


Andrejs Osokins (© Anna Meuer).

Kontsertidel Tallinnas ning kahel pool Eesti ja Läti piiri tuleb ettekandele vene ja saksa klassika. Nikolai Rimski-Korsakovi tuntuim orkestriteos, sümfooniline süit “Šeherezade” viib kuulajad muinasjutumaailma, kus seiklevad kuulsa araabia muinasjutukogumiku “Tuhat üks ööd” tegelased. Beethoveni kolmanda klaverikontserdi solist on Londonis resideeriv ning maailma kontserdilavadel väga nõutud läti pianist Andrejs Osokins. Ta on pälvinud laureaaditiitli mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel, sh Leedsi, Rubinsteini, Long-Thibaud’ ja kuninganna Elisabethi konkursil. Kriitikud on esile tõstnud tema laitmatut stiilitaju, intellektuaalset ja karismaatilist mängu ning avarat ja väljendusrikast kõlapaletti.

Orkestrit juhatab juba aastaid Rahvusooper Estonia dirigendina tegutsev ning 2019. aasta algul Pärnu Linnaorkestri peadirigendiks valitud Kaspar Mänd, kes on ellu kutsunud sellised Eesti muusikaelus tooni andvad kollektiivid nagu Uue Tänava Orkester ja segakoor HUIK! Ta on korduvalt teinud koostööd ERSOga, olnud kammerkoori Voces Musicals peadirigent ning astunud kolmel korral (2014, 2017 ja 2019) ka laulupeo dirigendipulti. Ühes hiljutises intervjuus vastas ta küsimusele oma suhte kohta dirigeerimisega järgmist: “Tegelikult peitub võlu ikkagi muusikas. Mulle ei meeldi niivõrd dirigeerimine, kuivõrd muusika ise.” (Pärnu Postimees, 8.01.2019)

Piletid15 € / 10 €*     PILETILEVI


 

Kontsertide korraldajad ERSO ja Uus Kontsert
Korraldajal on õigus teha kavas muudatusi.