Tulemas

Kõik kontserdid

TORMISED LOOD JA LAULUD

15.08 kell 14 – Hirvepark, Tallinn

Tormis, Eller, Tubin, Kõrvits, K. Järvi, Koikson. LIISI KOIKSON vokaal, ARVO LEIBUR viiul, ERSO, dirigent KRISTJAN JÄRVI.
Loe lähemalt Osta pilet

ROOSTEVABA MAAILM. Ruja tuntuimad laulud

20.08 kell 20 – Tallinna lauluväljak

Selle suve kõige suurejoonelisem kontsert on pühendatud Eesti taasiseseisvumise aastapäevale. Eesti Ekspress kutsub kõiki kuulama Ruja tuntuimaid laule. Laval on ERSO, rokkbänd, dirigent Kaspar Mänd ja pianist Rein Rannap.
Loe lähemalt Osta pilet

ANDREJS OSOKINS JA ERSO

27.08 kell 19 – Cēsise Vidzeme kontserdisaal

Kangro, Beethoven, Rimski-Korsakov. ANDREJS OSOKINS klaver, ERSO, dirigent KASPAR MÄND.
Loe lähemalt

Aktuaalne

ERSO kontserdisarjad 2020/21 NÜÜD MÜÜGIL!

9. juuli 2020

Hooajal 2020/21 toovad ERSO ja orkestri uus peadirigent Olari Elts publikuni viis sarja: MAESTRO, ROMANTIKA, HELIORG, REVOLUTSIOON #BEETHOVEN, VIIULIKONTSERT.
Loe lähemalt

USA plaadifirma andis välja ERSO, Neeme Järvi ja Triin Ruubel-Lillebergi uue plaadi

ERSO pressiteade / Postimees

8. juuli 2020

Juuli alguses nägi ilmavalgust heliplaat, millele on talletatud samal ajal, kuid eri riikides – Inglismaal ja Rootsis – elanud heliloojate looming. Neeme Järvi juhatusel salvestasid ERSO ja viiulisolist, 2015. aastast ERSO kontsertmeistrina tegutsev Triin Ruubel-Lilleberg Ameerika Ühendriikide plaadifirmale Sorel Classics Edward Elgari kuulsa viiulikontserdi ning Wilhelm Stenhammari kaks romanssi.
Loe lähemalt

ERSO lõpetab hooaja tantsuõhtuga

ERSO pressiteade

30. juuni 2020

„Lahing on võidetud, kuigi võitlus planeedi tervise nimel käib edasi. Praegu aga on aeg hingata pisut kergemalt ja teha mõned julgemad suvised tantsusammud. Kontra (contra) koroona kontratantsudega,” kommenteerib 1. juuli kontserte Olari Elts.
Loe lähemalt

ERSO ja EMTA ühendasid jõud, et noored dirigendid saaksid tuule tiibadesse

ERSO ja EMTA pressiteade

20. juuni 2020

Sel nädalal ERSO-l avalikku kontserti ei ole, kuna eile toimus Estonia kontserdisaalis EMTA orkestridirigeerimise eriala lõpueksam. Laval oli ERSO alates 12. märtsist seni suurima koosseisu ehk 40 mängijaga ning eksamikomisjonile tõestasid oma professionaalseid oskusi neli noort dirigenti. Sündmuse teeb erakordseks see, et samal ajal on suur osa maailma sümfooniaorkestritest lõpetanud selleks hooajaks töö koos eriolukorra väljakuulutamisega. Eesti esindusorkester kuulub oma mai algusest toimunud live-kontsertide ning juunist juba avalike kontsertidega selgelt aktiivse ja edumeelse vähemiku hulka.
Loe lähemalt