Tulemas

Kõik kontserdid

BEETHOVENI AEG

05.06 kell 16 – Estonia kontserdisaal (REICHA OKTETT)
05.06 kell 19 – Estonia kontserdisaal (BEETHOVENI SEPTETT)

Kell 16: Egert Leinsaar (viiul), Maaren Vihermäe (viiul), Karen Kriit (vioola), Margus Uus (tšello), Mati Lukk (kontrabass), Guido Gualandi (oboe), Soo-Young Lee (klarnet), Peeter Sarapuu (fagott), Kalle Koppel (metsasarv). Kell 19: Triin Ruubel-Lilleberg (viiul), Sandra Klimaitė (vioola), Levi-Danel Mägila (tšello), Mati Lukk (kontrabass), Soo-Young Lee (klarnet), Kaido Suss (fagott), Mattias Vihmann (metsasarv).
Loe lähemalt Osta pilet

HAKKAB JUBA KUJUNEMA

12.06 kell 16 – Estonia kontserdisaal
12.06 kell 19 – Estonia kontserdisaal

Mozart, Marcello, Françaix, Debussy. Guido Gualandi (oboe), Peeter Sarapuu (fagott), Iván Bragado Poveda (harf), ERSO keelpilliorkester.
Loe lähemalt Osta pilet

Aktuaalne

Vaata, milline näeb välja piiranguteaegne Estonia saal

Postimees

4. juuni 2020

Eesti valitsuse kehtivaid reegleid silmas pidades toimuvad 5. ja 12. juunil ERSO muusikute kontserdid, saali on oodatud kuni 80 inimest. Kindlasti järgitakse Estonia kontserdisaalis 2+2 reeglit.
Loe lähemalt

Neeme Järvi: „Kahjuks on inimkond kisaga harjunud ja seepärast ka sõjad, viha ja ängistus.“

Sirje Presnal, Õhtuleht

4. juuni 2020

“Ei ole nii, et mida suuremalt vehid, seda parem – orkester ei saa niisugusest aru. Ole viisakas ja konkreetne, ja saa inimestega hästi läbi, ütle pigem häid kui halbu sõnu. Kui haavata saad, ära tee välja, niikuinii on alati kellelgi midagi ütlemist – see on inimestel veres. Kui kriitika on konstruktiivne, tasub see ära kuulata ja järeldused teha. Ka enesekriitika on hea asi: õpi enda vigadest, õpi teiste vigadest, muudkui õpi!”
Loe lähemalt

Nädal täis Neeme Järvi dirigeeritud muusikat

Klassikaraadio

1. juuni 2020

1. – 7. juunini kõlavad Klassikaraadios heliplaadid ja kontserdisalvestised, kus dirigendipuldis on Neeme Järvi. Ühes intervjuus ütles maestro: “Olen alati tahtnud ja tahan ka edaspidi supelda heas muusikas ja teha seda heade oskustega, nautida seda ise ja panna ka teised nautima.”
Loe lähemalt

Täna kell 10 tulevad esitusele Eino Tambergi lastelaulud, koos ERSO solistidega esinevad lauljatar Marianne Leibur ja pianist Joel Remmel

ERSO pressiteade

1. juuni 2020

27. mail täitus 90 aastat helilooja Eino Tambergi sünnist. Paljudele võib olla üllatuseks, et meile nii tuttavate ja omaste laulude muusika on kirjutanud peamiselt orkestri- ja lavamuusikale keskendunud Eino Tamberg.
Loe lähemalt