Tulemas

Kõik kontserdid

TŠEHHI PILDID

24.05 kell 13 – Estonia kontserdisaal (sümfooniline lõuna)
24.05 kell 20.30 – Estonia kontserdisaal

Smetana, Martinů, Dvořák. ERSO, dirigent MIHHAIL GERTS.
Loe lähemalt Osta pilet

AITÄH, ESTER MÄGI

28.05 kell 19 – Estonia kontserdisaal

Ester Mägi kammer-, koori- ja orkestrimuusika. ERSO kammerkoosseisud, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent TÕNU KALJUSTE.
Loe lähemalt

GRAND FINAL

04.06 kell 18 – Estonia kontserdisaal

NB! KONTSERDI KUUPÄEV ON MUUTUNUD! HELIORG IV: Reinvere, Tally, Beethoven. AILE ASSZONYI sopran, KAI RÜÜTEL metsosopran, MATI TURI tenor, EGILS SILIŅŠ bass, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, ERSO, dirigent OLARI ELTS.
Loe lähemalt Osta pilet

Aktuaalne

Kontsert konservikarbis

Äli-Ann Klooren, Sirp

14. mai 2021

“Eestis on praegu kaks dirigenti – Tõnu Kaljuste ja Olari Elts –, kelle kontserdikavad tõusevad leidlikkuse ja läbimõelduse poolest eriliselt esile. Ka see Eltsi kokku pandud kava tekitas juba enne kuulamist vastupandamatut isu, justkui oleks lugenud gurmeerestorani menüüd.”
Loe lähemalt

ERSO e-kontserdid märtsis

Valle-Rasmus Roots, Muusika

10. mai 2021

“ERSO e-kontsertideta oleks pilt Eesti märtsikuisest kunstmuusikakultuurist välja näinud päris närb. Mõned olulised dimensioonid jäävad virtuaalsündmustel aga alati puudu, mistõttu neid ei saa pikas perspektiivis pidada jätkusuutlikuks, tõsiseltvõetavaks alternatiiviks kontserdielule. Aga praegu jääb olla pakutava eest tänulik ja loota kui mitte paremale homsele, siis suvele ikka,” tõdeb artikli autor Valle-Rasmus Roots.
Loe lähemalt

Mihhail Gerts: väga raske on anda endast kõik ja siis kummardada tühjale saalile

Ave Häkli, "Aktuaalne kaamera" / ERRi kultuuriportaal

29. aprill 2021

“Nõuab harjumist, aga eks see on tingitud sellest, et selline koosseis tänastes oludes lavale ei mahu. Me peame hoidma kinni reeglitest ja heliloojad on kirjutanud täiskoosseisudele ja koorile ja see oli meil lihtsalt ainus võimalus neid teoseid ette kanda,” selgitas “Aktuaalsele kaamerale” dirigent Mihhail Gerts.
Loe lähemalt

ERSO ja EFK kontserdimaja uus võimalik asukoht on Skoone bastioni alal

ERSO ja EFK pressiteade

29. aprill 2021

Riiklikult tähtsate kultuuriehitiste lõppvoorus on ka ERSO ja EFK koostööna kavandatav kontserdimaja. ERSO peadirigendi ja kunstilise juhi Olari Eltsi sõnul on tekkinud haruldane ajalooline võimalus lõpuks ometi rajada Eesti esimene suur loomuliku akustikaga saal, kus viimase saja ja tulevase saja aasta jooksul loodu saaks väärilise väljundi. „Tallinna kerkiks oluline vanalinna ja mereala ühendav, bastionisse sulanduv vilgas muusikamaja ning maailm saaks ühe esimese uue ajastu viroloogilistele nõudmistele vastava kultuurikatedraali,“ tõstab Elts esile kavandatava kontserdisaali olulisust ja ajakohasust.
Loe lähemalt