Johanna Marie Kork

Johanna Marie Kork. Foto Mait Jüriado.

JOHANNA MARIE KORK viiul
ERSOs alates 2017

Johanna Marie lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli viiuli erialal (2010), jätkas õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Urmas Vulpi juhendamisel, täiendas end aastatel 2013-2014 Veronas (Conservatorio di Verona E.F. dall´Abaco) professor Alberto Martini juhendamisel ning kaitses 2016. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias magistrikraadi (cum laude), juhendajaks dotsent Arvo Leibur. Ta on täiendanud end Peter Brunti, Jan Repko, Nina Balabina, Ulrike Danhoferi, Guðný Guðmundsdóttiri, Stanislav Pronini, Alberto Martini ja Trio Osirise meistrikursustel.

Ta on  soleerinud Tallinna Kammerorkestri, EMTA ja TMKK sümfooniaorkestri ees ning mänginud Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Glasperlenspiel Sinfonietta, I Virtuosi Italiani ning Bergamo ja Brescia festivali orkestri koosseisus.

Instrumentaalansamblite Violina ning La Phoenix asutajaliikmena on Johanna Marie ühendanud piire klassikalise, rahva- ja popmuusika vahel, viies klassikalise muusika pärlite tänapäevased töötlused ka kontserdisaalidest väljapoole. Arvukad kontserdireisid on teda viinud Austraaliasse, Peruusse, Ameerika Ühendriikidesse, Indiasse, Taisse, Hong Kongi, Venemaale, Kaukaasiasse ning üle kogu Euroopa.