Marten Altrov

MARTEN ALTROV klarnet
ERSOs alates 2015

Marten Altrov alustas klarnetiõpinguid Nõmme Muusikakoolis Villu Mustingu käe all, seejärel olid tema õpetajateks praegused kolleegid Madis Kari ja Meelis Vind. 2009–2011 õppis ta Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Vahur Vurmi ja Vello Sakkose juhendamisel ning alates 2011. aasta sügisest jätkab õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias oma isa, kauaaegse ERSO klarnetirühma kontsertmeistri (aastail 1977–2006) Hannes Altrovi juhendamisel. Ta on täiendanud end Fabio di Casola, Matthew Hunti, Claudio Conti, Juan Esteban Romero, Carina Washingtoni ja Selvadore Rähni meistrikursustel.

Marten Altrov on võitnud kolmel korral (2006, 2007,2008) I preemia rahvusvahelisel konkrusil “Noored klarnetistid” (Läti, Rujena), I preemia konkurss-festivalil “Rennessaince” (Armeenia, 2013) ja III koha telesaates “Klassikatähed” (2013).

Ta on soleerinud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Pärnu Linnaorkestri ja Narva Linnaorkestri ees ning võtnud osa mitmete orkestrite tööst nii Eestis kui välismaal: Üle-eestiline Noorte Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Pärnu Linnaorkester, Narva Linnaorkester, Euroopa Liidu Noorteorkester, Euroopa Liidu Puhkpilliorkester ja Orkester Norden.

Marten Altrov mängib ta maailmamuusikabändis Abraham’s Cafe, kellega on välja antud kaks CDd. Turneed nii solisti, kammermuusiku, orkestrandi kui bändiliikmena on teda viinud Põhja-Norrast Lõuna-Aafrika Vabariigini ning Palestiinast Prantsusmaani.