Regina Udod

Regina Udod (© Mait Jüriado).

REGINA UDOD kontrabass
ERSOs alates 2013, kontrabassirühma abikontsertmeister alates 2013

Regina Udod alustas muusikaõpinguid Viimsi Muusikakoolis klaveri erialal, millele peagi lisandus kontrabassi lisaeriala Marek Mere juures. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli Meeme Saarevälja juhendamisel ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe dotsent Kaupo Olti juhendamisel ja 2018. aastal samas ka magistrantuuri cum laude. Ta on täiendanud end Francisco Obieta juhendamisel Vorarlbergeri konservatooriumis Austrias ja professor Alberto Bocini juhendamisel Genfi Muusikakõrgkoolis (Haute École de Musique de Genève) Šveitsis.

Regina Udod pälvis 2010. aastal V Eesti noorte keelpillimängijate konkursil diplomi ja eripreemia ning 2015. aastal Eesti keelpillimängijate konkursil II preemia  ja Thomastik-Infeldi eripreemia. Juunis 2017 autasustati kontrabassikvartetti – koosseisus Alessandra Avico (Itaalia), Carolina Lima de Almeida (Brasiilia), Regina Udod (Eesti) ja Marta Gil Sanchez (Hispaania) – Jean-François Caponnière nimelise preemiaga kui Genfi Muusikakõrgkooli parimat ja säravaimat kammerkoosseisu.

Regina Udod on esinenud solistina ERSO (Koussevitzky kontrabassikontsert, dirigent Mikk Murdvee), EMTA sümfooniaorkestri (Bottesini “Duo Grande Concertante”, viiul Leevi Nielson, dirigendid Toomas Vavilov, Paul Mägi), Narva Linnaorkestri (Bottesini “Duetto”, klarnet Marten Altrov, dirigent Anatoli Štšura) ja Haapsalu Festivaliorkestri (Bottesini kontrabassikontsert nr. 2, dirigent Mikk Murdvee) ees. Ta on osalenud mitmete kontrabassimängijate, nagu Franco Petracchi, Alberto Bocini, Hans Sturm, Petru Iuga, Timothy Cobb, Thomas Martin ja Iain Crawford jt meistrikursustel.

Aastatel 2009–2010 ja 2011–2014 oli Regina Udod Rahvusooper Estonia orkestriartist, lisaks on ta mänginud Orchestre de la Suisse Romande’s, Kremerata Baltica kammerorkestris, United Strings of Europe’s, Helsingi Linnaorkestris, Eesti Festivaliorkestris, Põhjamaade Sümfooniaorkestris, Euroopa Liidu Noorteorkestris (EUYO), Malta Filharmooniaorkestris, Corelli Barokkorkestris , YXUS Ensemble’s jpt kollektiivides. Alates 2013. aastast on Regina Udod Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontrabassirühma abikontsertmeister.