Rein Roos

REIN ROOS timpanid, löökpillid
ERSOs alates 1971, löökpillirühma abikontsertmeister alates 1989

Rein Roos on õppinud Tallinna Muusikakoolis Rein Saue juhendamisel ning lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, 1977) Matti Reimanni ja Kalju Terasmaa juhendamisel. Ta on pälvinud diplomi Eesti puhk- ja löökpillimängijate võistlusel (1986).

Paralleelselt tööga ERSOs mängis Rein Roos aastail 1981–91 ja 1995–97 ka Estonia orkestris. Ta on teinud kaasa ka NYYD Ensemble’i ja Tallinna Kammerorkestri koosseisus.

Lisaks on ta tegutsenud pedagoogina Tallinna Muusikakeskkoolis, Tallinna Georg Otsa nimelises Muusikakoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (alates 2004. aastast dotsent). Tema õpilased on olnud näiteks Anto Õnnis, Anneli Kadakas, Andrus Lillepea, Vambola Krigul, Hele-Riin Uib, Aleksandra Anstal, Lehari Kaustel, Martin Sildos, Heigo Rosin, Lauri Metsvahi, Petri Piiparinen (EMTAs), Kristjan Mäeots, Madis Metsamart, Kaspar Eisel (TMKKs).


Delta. Saatekülaline on ERSO löökpillimängija ja pedagoog Rein Roos (Klassikaraadio, 25.03.2021).
Stuudiokülaline on löökpillimängija Rein Roos, kel täitub 50 aastat ERSO ridades. Uurime, kuidas on pool sajandit esindusorkestris kujundanud tema elu, milline on sünergia orkestri löökpillimängijate vahel ja kuidas on muusiku positsioonilt vaadates ERSO pandeemiast tingitud keerulise olukorraga toime tulnud. Ja lõpetuseks küsime – kuidas sai õpipoisist sell ja mis hetkel sellist meister? Saatejuht on Mari-Liis Uibo.