Signe Sõmer

Signe Sõmer (© Mait Jüriado).

SIGNE SÕMER klarnet
ERSOs alates 2013, klarnetirühma kontsertmeister alates 2016

Signe Sõmer alustas klarnetiõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Vahur Vurmi juhendamisel. Bakalaureusekraadi omandas ta Sibeliuse Akadeemias Harri Mäki juhendamisel (2013) ning magistrikraadi Yehuda Giladi juhendamisel Los Angeleses Colburni konservatooriumis (2016). Lisaks kuuluvad tema olulisimate õpetajate hulka Olli Leppäniemi ja Toomas Vavilov. 

Signe Sõmer on vabariikliku puhk- ja löökpillimängijate konkursi laureaat (2012) ning Bratislavas toimunud üleeuroopalise konkursi “New Talent” poolfinalist (2012). Solistina on ta esinenud Tallinna Muusikakeskkooli SO, Tallinna Kammerorkestri ning Colburni Sümfooniaorkestri ees.

Lisaks ERSOle on Signe Sõmer osalenud ka teiste orkestrite töös, sh Helsingi Linnaorkester, Tapiola Sinfonietta, Soome Rahvusooperi orkester, Pärnu Festivaliorkester, Põhjamaade Sümfooniaorkester ning Tallinna Kammerorkester. Tal on olnud võimalus esineda mitmete tuntud dirigentide, sh Neeme Järvi, Paavo Järvi, Esa-Pekka Saloneni, Sir Neville Marrineri, Hannu Linttu, Vladimir Ashkenazy ning Stéphane Denève’i juhatusel. 2016. aastal töötas ta klarnetirühma külaliskontsertmeistrina Uus-Meremaal Aucklandi Filharmooniaorkestris. 

Aktiivse kammermuusikuna on ta võtnud osa mitmetest konkurssidest ning teinud koostööd selliste nimekate muusikutega nagu Fabio Bidini, Ariana Ghez, Robert deMaine, Roberto Diaz ja Andrew Bain. Ta kuulub puhkpillikvinteti Reval Wind koosseisu ning on osalenud Klassikaraadio haridusprojektis “Klassikaraadio tuleb külla”.