Soo-Young Lee

Soo-Young Lee (© Mait Jüriado).

SOO-YOUNG LEE klarnet
ERSOs alates 2014, klarnetirühma abikontsertmeister 2014-2016

Seoulis sündinud Soo-Young Lee alustas muusikteed viiuliõpingutega, klarnetit hakkas ta mängima 12-aaastasena. Ta on lõpetanud bakalaureuseõppe Seouli ülikoolis Dong-Jin Kimi ja magistriõppe Grazi Muusika- ja Esituskunstide Ülikoolis professor Stefan Schillingi juhendamisel. Praegu valmistub ta lõpetama kontserteksami taset Detmoldi Muusikakõrgkoolis professor Thomas Lindhorsti juhendamisel.

Soo-Young Lee on pälvinud I preemia Woohyuni-nimelisel puupuhkpillikonkursil Seoulis (2005), eripreemia Moskva konservatooriumi rahvusvahelisel puhkpilli- ja löökpillikonkursil (2011) ning I preemia Detmoldi Muusikakõrgkooli interpretatsioonikonkursil (2013).

Ta kuulub Detmoldi Kammerorkestri koosseisu, on mänginud Mahleri-nimelise kammerorkestri akadeemias ning esinenud Baieri Raadio SO koosseisus Luzerni Festivalil. Ta on soleerinud Bielefeldi Filharmoonikute ja NWD Herfordi Filharmoonikute ühisorkestri, Rumeenia Rahvusorkestri, Viini Korea Filharmoonikute, Korea Filharmooniaorkestri ja Seouli Noorte filharmooniaorkestri ees.

Soo-Young Lee on aktiivselt tegev kammermuusikuna, ta mängib New Theatre Ensemble’i koosseisus ning on juhendanud meistrikursusi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.