Taavi Orro

TAAVI ORRO klarnet
ERSOs aastast 2019

Taavi Orro alustas klarnetiõpinguid 8-aastaselt Väike-Maarja Muusikakoolis, kus tema õpetajaks oli algul Meelis Allsoo, seejärel Vello Sakkos. Ta on lõpetanud Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli (2014) Tõnu Kalmu klarnetiklassis ning bakalaureusekraadi omandas ta Hannoveri Kõrgemas Muusika-, Teatri- ja Meediakoolis (2019) professor Johannes Peitzi klarnetiklassis. Praegu jätkab ta õpinguid Sibeliuse Akadeemias professor Harri Mäki klarnetiklassis.

Taavi Orro on osalenud telesaates “Klassikatähed 2014” ja pälvinud auhinnalisi kohti mitmetel vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel: II preemia Eesti interpreetide konkursil (2018), laureaaditiitel I Eesti klaverikammermuusika konkursi “In Corpore” (2015), I koht puhk- ja löökpillimängijate konkursil (2014), III koht XV rahvusvahelisel Eduard Mednisi nimelisel konkursil (2014).

Taavi Orro on väga kirglik kammermuusik, keda eriti köidab kaasaegne kammermuusika. Ta on töötanud koos rahvusvaheliselt tuntud ansamblitega Schallfeld Ensemble (Austria) ning Ensemble ur.werk (Saksamaa) ning osalenud mitmetel kõrgetasemelistel festivalidel, sh Tongyeongi rahvusvaheline muuskafestival (2018) ja Daegu rahvusvaheline nüüdismuusika festival (2017) Lõuna-Koreas. Kontserdireisid on viinud teda Skandinaaviasse, Baltimaadesse, Itaaliasse, Prantsusmaale, Suurbritanniasse, Austriasse, Tšehhi, Saksamaale ning Lõuna-Koreasse.

Taavi Orro on täiendanud end François Benda, Sabine Meyeri, Björn Nymani, Yehuda Giladi, Michel Lethieci, Andreas Sundéni, Kari Kriikku, Reiner Wehle ja Matthew Hunti meistrikursustel. Lisaks on ta osalenud ühe Saksamaa tuntuima kaasaegset kammermuusikat viljeleva ansambli Ensemble Modern kursusel festivalil “Klangspuren” (Schwaz, Austria, 2018).

Alates 2019. aastast töötab Taavi Orro Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris.